خبرهای داخلی

266
۱ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: ابدالی

رییس اجرایی: تغییری در سیاست پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده است

رئیس اجرایی کشور در دیدار با دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است که تا اکنون در سیاست پاکستان تغییری در بخش حمایت از دهشت‌افگنان و نابودسازی پناهگاه‌های آنان به وجود نیامده است.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی اما ابراز امیدواری کرده است که پاکستان با استفاده از این فرصت در مبارزۀ مشترک با تروریزم با افغانستان و جامعه بین‌المللی همکاری جدی کند.

در خبرنامه ریاست اجرایی آمده که عبدالله تصویر مفصل و روشن از وضعیت سیاسی- امنیتی افغانستان، روابطه منطقه‌ای کشور، اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا درباره افغانستان و جنوب آسیا، تلاش‌ها برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و دست یافتن به صلح، ارایه کرد.

او افزود:” حکومت افغانستان از استراتیژی جدید ایالات متحده حمایت می‌کند و خواسته‌های ما در این طرح گنجانیده شده است. پرداختن به مشکل پناهگاه‌های تروریست‌ها، مشروط به بودن شرایط و افزایش صلاحیت و امکانات قوای حمایت قاطع در افغانستان، از عمده‌ترین نقاط استراتیژی جدید است”.

آقای عبدالله روز دوشنبه نیز در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان با اشاره به پناه گاهای تروریستان در پاکستان، گفت که حل این مساله می‌تواند افغانستان را به ثبات و صلح نزدیک کند.

رئیس اجرایی کشور در بخشی از صحبت‌هایش خویش گفت که دهشت‌افگنان توان مقابله با قوای مسلح را از دست داده‌اند و بیشتر به حملات تروریستی و تخریبی در شهرها روی آورده‌اند.

تصمیم جدی برای نابودی مراکز تولید مواد مخدر

رئیس اجرایی با اشاره به سیاست‌های جدید حکومت وحدت ملی در مبارزه با موادمخدر به عنوان یکی از منابع عمده تمویل تروریزم و اقتصاد جرمی گفت که حکومت تصمیم گرفته است تا با زرع، تولید و قاچاق مواد مخدر برخورد جدی کند و در روزهای اخیر چندین کارخانه تولید مواد مخدر هدف قرار گرفته و تخریب شدند.

سپس، دبیرکل سازمان ملل گفت که این سازمان به ثبات سیاسی در افغانستان اهمیت فراوان قایل است.

وی ابراز امیدواری کرد که انتخابات افغانستان در زمان معین برگزار شود. دبیرکل سازمان ملل همچنان بر اصل همکاری‌های منطقه‌ای میان افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی برای رشد و توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.

دبیر کل سازمان ملل همچنان در صحبت‌های خویش علاه کرد که این سازمان خواهان رفاه و ترقی افغانستان می‌باشد و آماده است این کشور را در تمام عرصه‌ها همکاری کند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد