خبرهای داخلی

269
۴ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

رییس اجراییه افغانستان با رییس‌جمهور کرواسیا ملاقات کرد

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز یک‌شنبه در دفتر کارش در قصر سپیدار با خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ، رییس‌جمهور کرواسیا، دیدار و ملاقات کرد.
عبدالله در این دیدار از همکاری‌ و کمک‌ سربازان کرواسی با نیروهای امنیتی افغان در چوکات نیروهای حمایت قاطع در مزار شریف قدردانی کرده است.
وی افزود که در شرایط فعلی حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم، تأمین صلح و برگزاری انتخابات‌های پیش رو مهم است.
رییس‌ اجراییه حکومت وحدت ملی با اشاره به اوضاع سیاسی و امنیتی در کشور گفت که ثبات سیاسی و حکومت‌داری خوب در مبارزه با تروریزم و بهبود اوضاع مؤثر است.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه اعلام کرد که عبدالله در دیدارش با رییس جمهور کرواسیا خواهان همکاری کشورهای منطقه و جهان در امر مبارزه با تروریزم با افغانستان شد.
او گفت که تروریزم یک تهدید مشترک جهانی است و مبارزه با آن نیازمند همکاری و کمک کشورهای منطقه و جهان می‌باشد.
خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ اعلام کرد که کرواسیا آماده هر نوع کمک و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان در نبرد با هراس‌افگنی است.
وی افزود که تأمین صلح و ثبات در افغانستان برای همه کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسیا از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغان و تأمین امنیت در افغانستان دریغ نمی‌ورزند.
رییس‌جمهور کرواسیا همچنان بر گسترش روابط و مناسبات دیپلوماتیک و اقتصادی کشورش با افغانستان تأکید کرد و گفت که دو کشور دارای روابط طولانی هستند و اکنون زمان آن فرا رسیده است که همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف افزایش یابد.
این دومین بار است که خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ به عنوان رییس جمهور کرواسیا به افغانستان سفر کرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد