خبرهای داخلی

226
۲۲ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

رییس اجراییه از عملکرد طالبان در مذاکرات صلح، انتقاد کرد


داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت از عملکرد گروه طالبان در روند مذاکرات صلح انتقاد نموده و می افزاید که دلیل اصلی ادامه جنگ، عملکرد این گروه در قبال روند مذاکرات صلح است.

رییس اجراییه، در مراسم گرامی داشت از روز مادر ابرازداشت که  زمینه مذاکرات و تامین صلح در افغانستان مساعد شده است؛ اما  لجاجت گروه طالبان دلیل اصلی ادامه جنگ در کشور است.

آقای عیدالله افزود:” زمینه تامین صلح در کشور مساعد است؛ اما گروه طالبان هر بار به بهانه های گوناگون به لجاجت شان در قبال مذاکرات با حکومت افغانستان ادامه می دهند و من علت اصلی ادامه جنگ را لجاجت این گروه می دانم.”

رییس اجراییه حکومت هم چنان بر حفظ دستاورد های هجده سال اخیر در مذاکرات صلح تاکید نموده و افزود که افغان ها باید در گفتگو با طالبان موقف واحد داشته باشند.

آقای عبدالله هم چنان از روند ثبت نام تقویتی رای دهندگان یاد آوری نموده و علاوه نمود:” از کمیسون مستقل انتخابات بخاطر شروع روند ثبت نام تقویتی سپاسگزاری می نمایم و از مردم منحیث یک شهروند می خواهم تا در این پروسه ثبت نام اشتراک نمایند.”

این در حالی است که نهاد ناظر بر انتخابات و مسئولان کمیسون مستقل انتخابات از کمرنگ بودن  اشتراک مردم در روند ثبت نام تقویتی شاکی اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد