خبرهای داخلی

1390
۲۶ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

رییس‌جمهور پیشین بر اخراج امریکایی از کشور هشدار داد

حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین کشور، در واکنش به استعمال بزرگ‌ترین بم امریکا در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به اخراج نظامیان امریکایی از افغانستان هشدار داد.
کرزی که امروز در کابل صحبت می‌کرد، گفت: پس از آزمایش بزرگ‌ترین و کشنده‌ترین بم امریکا در کشور، تصمیم گرفته‌است که مانع ظلم و وحشت این کشور در افغانستان گردد.
او، علاوه کرد، اگر کسی هم او را در این راه یاری نکند، امریکا را اخراج خواهد کرد.
هم‌زمان با این، رییس‌جمهور پیشین کشور، آزمایش این بم در ولسوالی اچین را نقض حاکمیت ملی خواند و اعلام کرد که دیگر حکومت وحدت ملی را نماینده خود نمی‌داند.
او، افزود: حکومت افغانستان با موافقت بر استعمال بزرگ‌ترین بم غیراتمی امریکا در خاک کشور، خیانت ملی را مرتکب شده‌است و در این مورد از رهبران حکومت خواهد پرسید.
این در حالیست که، پیش از این ارگ ریاست‌جمهوری اعلام کرده بود که افغانستان از این تصمیم امریکا در جریان بود و بم یاد شده هم براساس توافق حکومت، داعشی‌ها را هدف قرار داده‌است.
با این حال، در تازه‌ترین انکشاف در این مورد، مقام‌های محلی در ننگرهار گفته‌اند که طی این رویداد دست‌کم ۹۲ داعشی به شمول برخی رهبران برجسته این گروه کشته و پایگاه نظامی شان به گونۀ کامل از بین رفته‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

1 comment


  • Warning: preg_match(): Unknown modifier ']' in /home/tkg10001/public_html/wp-content/themes/shark/functions.php on line 597

    Warning: preg_replace(): Unknown modifier '/' in /home/tkg10001/public_html/wp-content/themes/shark/functions.php on line 600

    اقاي كرزي وبعضي اگاهان سياسي نا اگاه كمى از حواص پنچگانه خود كار بگيرند و ببيند كه اين گرو هاى تروريستى چه رزوى را بالاى مردم بيگناه اورده اند. بمب ها در هرجا منفجر ميشود مردم، اطفال معصوم بكام اتش كشيده ميشوند. اگر كسى پيدا ميشود كه مردم را از شر اين مردمان سرپسند كه ميخواهند افغانستان را به قرون تاريك اوسطاى برانند رهاى بخشند يك تعداد بنام اگاه سياسى تبصره هاى خيالى را بخورد مردم ميدهند و بازار ياوه سراى خودهارا گرم مكنند. اقاى كرزى و امسال ان كه سابقه اشناى و برادرى با ترورسيت هاى طالب داشت و انهارا برادران نا راضى خطاب ميكرد به همه معلوم است. اين بار شايد داعشيان را برادران عصبى بداندوهمدردى نشان دهند. اشخاص چون كزرى در حرج و مرج زندگى سياسى خود را جستجو ميكنند. اينها مانند مكروب هاى هستند كه در لجنزار زندگى و نمو ميكنند. در اب هاى پاك و صفاف و روان نميتوانند زنده بمانند. اينها در فضاى ارام و امن چيرى در مغز پوچ خود ندارند كه غرض بهبود و رفاع مردم اراعه نمايند. مردم افغانستان اگاه باشند كه اين اشخاص همان ستون پنجم اند كه قيافه اشنا را به خود ميگرند. ديگر اينكه سفير افغانستان در اسلام اباد انتقاد نموده كفته “اگر اين بمب ها راى حل ميبود مثله افغانستان حالا حل ميشد.” اين شخص هنوز نفهميده كه از بركت همين بمب ها اكنون در اسلام اباد سفير هستند. اگر اين بمب ها نمى بود ايشان حالا در كوچه هاى كانادا سرگردان ميكشتند. اقاى غنى از بسياست يك بام و دو هوا دستت بكشد. بايد سفير مذكور را اظهارو از وظيفه منفك سازد. اقاى كرزى ميگويد حكومت نماينده من نيست ولى در مهمان خانه حكومت اطراق نموده و از خوان حكومت ميخورد. اگر منافقت نباشد چرا مهمان خانه را ترك ننموده و بمنزل شخصى خود نميرىود.