خبرهای داخلی

237
۲۹ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

رییس‌جمهور غنی بی‌عدالتی را عامل اصلی مشکلات مردم در بغلان خواند

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهور کشور، می‌گوید: مشکلات ولایت بغلان حل مردمی می‌خواهد، زیرا دلیل بسیاری از مشکلات مردم این ولایت بی‌عدالتی است که مردم از آن رنج می‌برند.
رییس‌جمهور اشرف غنی، این موضوع را عصر روز گذشته در دیدار با شماری از بزرگان و نمایندگان ولایت بغلان، در ارگ ریاست‌جمهوری مطرح کرده‌است.
دفتر رسانه‌های رییس‌جمهور کشور با پخش خبرنامۀ، می‌گوید: در این دیدار اسدالله شهباز، رییس شورای ولایتی بغلان، خان‌زاده مظلومیار مجاهد، سید کمال وردک و مولوی عبدالولی راجی به نمایندگی از دیگران صحبت کرده‌اند و مشکلات محلی شان را در بخش‌های مختلف از جمله مشکل بیجاشدگان، غصب زمین، آغاز نشدن کار عملی بند کیلگی، مشکلات در امور انکشافی و بازسازی، ناامنی و موجودیت فساد در اداره محلی، مطرح نمودند.
به نقل از خبرنامه، رییس‌جمهور اشرف غنی، به هیاتی که قرار است به این ولایت اعزام شوند، دستور داد که برعلاوۀ بررسی‌های خود، همراه با بزرگان قومی یک طرح مردمی را به خاطر حل مشکلات مردم این ولایت، ترتیب و به ریاست‌جمهوری ارایه کند.
رییس‌جمهور کشور، گفته‌است که، در سال جاری به منظور پس گیری زمین‌های غصب شده، کندک ۴۰۰ نفری را ایجاد کرده و و هزاران جریب زمین غصب شده را پس گرفته‌اند.
او، تاکید کرده که، در سال آینده در زمینه واپس گیری زمین‌های غصب شده، اقدامات جدی صورت خواهد گرفت.
این در حالیست که، براساس دستور رییس‌جمهور اشرف غنی، یک هیات به ریاست عبدالستار سعادت، مشاور ریاست‌جمهوری به هدف تطبیق اصلاحات به ولایت بغلان اعزام می‌شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد