خبرهای داخلی

509
۶ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

رییس‌جمهور غنی با هیئت اداری ولسی‌جرگه دیدار کرد

رییس‌جمهور محمد اشرف غنی، صبح امروز با هیئت اداری و رؤسای کمسیون‌های ولسی‌جرگه دیدار کرد.
ریاست‌جمهوری با پخش خبرنامه‌ای می‌گوید: در این دیدار در مورد وضعیت امنیتی و اقتصادی کشور گفتگو شد.”
خبرنامه ریاست‌جمهوری نگاشته که، رییس‌جمهور در این دیدار به اعضای هیئت اداری ولسی‌جرگه گفته که، در موارد مهم از آنان مشوره می‌گیرد و حکومت وحدت ملی در بخش مبارزه با فساد به حمایت ولسی‌جرگه نیاز دارد.
رییس‌جمهور در این دیدار تاکید کرده که، به صلاحیت‌های قانونی ولسی‌جرگه احترام دارد و هماهنگی میان قوای سه گانه برای برقراری ثبات در کشور حیاتی است.
خبرنامه، افزوده که، رییس ولسی‌جرگه نیز گفته که، این مجلس از برنامه‌های اصلاحی و اقتصادی حکومت حمایت می‌کند.
رییس‌جمهور در حالی با اعضای ولسی‌جرگه دیدار کرد که روز گذشته برخی از اعضای این مجلس گفتند: رییس‌جمهور محمد اشرف غنی، در دیدار با آنان خواسته است تا وزاری سکتورهای امنیتی و رییس عمومی امنیت ملی را رد صلاحیت نکنند.
به گفته‌ای اعضای این مجلس، رییس‌جمهور هشدار داده‌است که، اگر وزیران سکتور امنیتی و رییس عمومی امنیت ملی را رد صلاحیت کنند، با صدور یک فرمان شورای ملی را لغو اعلام خواهد کرد.
روز گذشته، عبدالرحمان رحمانی، یک عضو این مجلس، گفت که، رییس‌جمهور اشرف غنی، گفته‌‎است، در صورتی‌که وزیران دفاع، داخله و رییس عمومی امنیت ملی رد صلاحیت شوند، اگر افغانستان در یک روز هم سقوط کند، شورای ملی را غیر قانونی اعلام خواهد کرد.
این در حالیست که، پس از رخ دادن رویدادهای اخیر انتحاری و انفجاری در کابل به ویژه حمله بالای شفاخانه نظامی سردار محمد داوود خان، نمایندگان مجلس تصمیم گرفتند تا وزیران داخله، دفاع و رییس عمومی امنیت ملی را استیضاح کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد