خبرهای داخلی

225
۳ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

ریاست جمهوری بر بررسی همه جانبه رویداد حمله مهاجمان بالای قول اردوی ۲۰۹ شاهین تاکید کرد

ریاست جمهوری تاکید دارد، که رویداد حمله مهاجمان بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین به گونه همه جانبه بررسی خواهد شد.
شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور امروز در نشست خبری می گوید: رییس جمهور روز گذشته درنشست امنیتی هدایت داده است تا در بررسی این رویداد از تمامی امکانات حکومتی استفاده شود.
به گفته مرتضوی روند  انتقال کشته شده‌های این رویداد و نیز کمک‌های مالی به خانواده‌های قربانیان آغاز شده است و ریاست‌جمهوری دستور داده است تا برای درمان زخمیان از تمامی امکانات در داخل و خارج کشور استفاده شود.
به گفته مرتضوی برای کشته شده های این رویداد یک رتبه ترفیع نیز در نظر گرفته است و افرادی که در این رویداد مرتکب غفلت وظیفوی شده باشند و یا متهم به همدستی با مهاجمان شناخته شوند مجازات خواهند شد.
مرتضوی می افزاید که رییس جمهور به مسوولان نهادهای امنیتی هدایت داده است تا برای تامین امنیت و حفاظت از قرارگاه های و قول اردوی های کشور تدابیر امنیتی اتخاد شود.
سرپرست دفتر سخنگوی رییس جمهور تاکید می کند که از مردم افغانستان می خواهد تا در شرایط کنونی بشتر از پیش متحد شوند.
در حمله مهاجمان بالای قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ ۱۳۵ نظامی افغان  کشته شده و ۶۵ تن دیگر شان زخم برداشتند.
چگونگی ورود  مهاجمان مسلح به داخل این قول اردو که به گفته شاهدان عینی دارای چند کمربند بازرسی امنیتی است پرسش برانیگز خوانده شده و نیز شهروندان و آگاهان امور مدعی اند که ممکن افرادی از درون قول اردو در ورود مهاجمان همکاری کرده اند.
وقوع این رویداد انتقاد های تندی را  متوجه مسوولان  نهادهای امنیتی و نیز نماینده‌گان در ولسی جرگه بابت عدم رد صلاحیت وزاری امنیتی ساخته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد