خبرهای داخلی

176
۵ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

روند ثبت‎نام نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‎ها آغاز شد

کميسيون مستقل انتخابات روند ثبت‎نام نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شوراهاى ولسوالى را روز شنبه/ پنجم جوزا رسماً در مرکز و ولايت‎ها آغاز کرد.
گلاجان عبدالبديع صياد، ریيس کميسيون مستقل انتخابات، در یک نشست خبرى گفت که آمادگى کامل براى ثبت‎نام نامزدان انتخابات ولسى جرگه و شورای ولسوالى‎ها گرفته شده است.
صیاد افزود که کميسيون مستقل انتخابات، در تمام روندهاى انتخاباتى استقلاليت خود را حفظ مى‎کند و تحت تأثير و فشار هيچ کسی قرار نمى‎گيرد.
به گفته وی، رای مردم در نزد کمیسیون امانت است و آن را حفاظت می‎کنند و به کسی می‎سپارند که شایستگی‎اش را داشته باشد.
رئيس کميسيون مستقل انتخابات از مردم خواست که در جلوگيرى از توطئه‎ها و آوردن نظم در انتخابات ، با کميسيون همکارى کنند و در برابر مطالبات غيرقانونى با کمیسیون ایستاد شوند.
صیاد از احزاب سیاسی، نهادهاى مدنى، نامزدان انتخابات و جامعه بين‎المللى نیز خواست با نظارت از روند انتخابات جلو تقلب در آن را بگیرند.
همچنان وى از نامزدان انتخابات خواست تا از زور و قدرت در کمپاين‏ها استفاده نکنند، بلکه مبارزات انتخاباتى خود را در چوکات قانون به پيش ببرند.
کمیسیون مستقل انتخابات از حکومت نیز خواست تا بی‎طرفی خود در انتخابات را حفظ و زمینه‎ها را برای برگزاری انتخابات شفاف تسهیل کند.
براساس معلومات این کمیسیون، تا هنوز بیش سه میلیون نفر برای شرکت در انتخابات ثبت‎نام کرده‎اند که نزدیک به یک میلیون نفر آن‎ها زن هستند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد