خبرهای داخلی

236
۲۱ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

روسیه، حمایت از گروه طالبان افغان را به شدت رد کرد

سفارت روسیه مقیم کابل، با پخش خبرنامۀ اعلام کرد که، شماری از مقام‌های ارشد دولتی در افغانستان بدون ارایه اسناد و شواهد، مسکو را به ارتباط داشتن و حمایت از طالبان افغان متهم می‌کنند.
در خبرنامه گفته شده‌است که، مقام‌های دولت افغانستان در پیوند به این موضوع هیچ‌گونه شواهد و معلومات دقیق را ارایه نکرده و ضرور نیست که کابل، مسکو را به حمایت از طالبان متهم نماید.
به نقل از خبرنامه، شماری از رسانه‌ها و اعضای شورای ملی کشور بر روسیه اتهامات بی‌اساس وارد می‌کنند و از این کشور می‌خواهند که دست از حمایت طالبان بردارد.
در این خبرنامه، نام‌های شماری از مقام‌های برحال و پشیین دولتی، اعضای شورای ملی و مسوولان نهادهای امنیتی نیز ذکر شده‌است که روسیه را به حمایت از طالبان متهم می‌کنند.
روسیه، با اشاره به حضور نیروهای خارجی به رهبری امریکا در افغانستان و دسترسی نظامیان امریکایی به عصری‌ترین امکانات و تجهیزات نظامی، تاکید کرده که، واشنگتن، حتی یک تصویر یا نوار ویدیویی برای اثبات این ادعا در دست ندارد.
این در حالیست که، پیش از این شماری از مقام‌های دولتی به خصوص در شمال و شمال‌شرق کشور، روسیه را به حمایت سیاسی و نظامی از طالبان افغان متهم کرده بودند؛ اما روسیه نیز به گونۀ رسمی ارتباط اش با طالبان افغان را پذیرفته و گفته بود که این کار تنها به هدف سرکوب داعش صورت گرفته‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد