خبرهای داخلی

465
۷ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: فصیح متوکل

روح‎الله احمدزی: روند توزیع تذکره‎های الکترونیکی سرعت یافته است

مقام‎های اداره ثبت احوال نفوس می‎گویند که جنجال‎های سیاسی روی مشخصات تذکره‎های الکترونیکی، در روند توزیع این نوع تذکره‎ها برای افراد متقاضی، خللی وارد نکرده است.
روح‎الله احمدزی، سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس، به کلید گفت که آن‎ها براساس دستور رهبری حکومت وحدت ملی مکلف به توزیع این نوع تذکره برای مردم اند.
او گفت که در حال حاضر روند توزیع تذکره‎های الکترونیکی با سرعت بیشتر در مرکز کشور دنبال می‎شود.
براساس معلومات احمدزی، از زمان شروع روند توزیع تذکره‎های الکترونیکی تاکنون، بیش از چهارهزار تذکره برای افراد متقاضی توزیع شده است.
به گفته وی، هم اکنون ۱ هزار و ۲۰۰ نفر کارمند در چهار مرکز در شهر کابل سرگرم توزیع تذکره‎های الکترونیکی برای افراد متقاضی اند.
این مراکز در ساحه کارته چهار، ارزان قیمت، وزیرمحمد اکبرخان و خیرخانه موقعیت دارند.
احمدزی می‎گوید که در کنار فعال بودن این مراکز، تیم‎های اداره ثبت احوال نفوس برای تسریع روند توزیع تذکره‎های الکترونیکی در بیش از پانزده وزارت‎خانه مستقر شده‎اند تا برای کارمندان این وزارت‎خانه تذکره الکترونیکی توزیع کنند.
اداره ثبت احوال نفوس در حالی از تسریع روند توزیع تذکره‎های الکترونیکی در شهر کابل خبر می‎دهد که ریاست اجرائیه و نیز شماری از جریان‎ها و احزاب سیاسی، خواستار توقف این روند از سوی حکومت شده‎اند.
به تازگی ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در روز اعلام موجودیت خود در شهر کابل تأکید کرد که حکومت باید جلو توزیع تذکره‎های الکترونیکی با مشخصات کنونی آن را بگیرد و برای حل مشکل این نوع تذکره‎ باید میان موافقان و مخالفان بحث و مشورت شود.
مورد اختلافی در میان مشخصات تذکره‎های الکترونیکی، کلمه “افغان” است که بخشی از مردم، احزاب و جریان‎های سیاسی با ذکر آن در این نوع تذکره مخالفت دارند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد