خبرهای داخلی

602
۲۴ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

رهبران مذهبی پاکستان، تنش میان اسلام آباد و کابل را نتیجه سیاست‌ خارجی غلط کشور شان می دانند

شماری از رهبران  مذهبی پاکستان، به چالش کشیده شدن روابط میان کابل و اسلام آباد را نتیجه ناکامی سیاست خارجی کشور شان می دانند.
مولانا سراج الحق رهبر حزب جماعت اسلامی بزرگترین حزب مذهبی پاکستان می گوید: پاکستان وزیر امور خارجه ندارد و به همین دلیل در روابط با سایر کشورها از جمله با افغانستان دچار مشکل می‌شود.
براساس گزارش روزنامۀ دیلی پاکستان، سراج الحق که دیروز برای حامیان حزب اش در چارسده شهر پشاور سخنرانی می‌کرد افزود: ناتوانی در برقراری ارتباط خوب با افغانستان به معنای پیروزی هند و شکست پاکستان در سطح بین الملل می باشد.
رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان تاکید کرده است که، پس از سفر صادق ایاز رئیس پارلمان کشور به افغانستان رویداد های ناگوار از جمله درگیری های مرزی رخ داده است که این موضوع نشان دهنده عدم صلاحیت دولت در پیشبرد سیاست خارجی اش می باشد. این در حالیست که، روابط میان افغانستان و پاکستان از نزدیک به یک سال نسبت به هر وقت دیگر پرتنش شده و در حال حاضر گذرگاه چمن – سپین بولدک که یکی از راه های عمده میان دو کشور می باشد از نزدیک به دو هفته به روی تمام مسافران دو سوی خط فرضی دیورند مسدود می باشد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد