خبرهای داخلی

495
۱۰ حوت ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

رهبران حکومت وحدت ملی: صلح خواسته تمام افغان‎ها است

رهبران حکومت وحدت ملی می‎گویند که صلح با مخالفان مسلح دولت خواسته تمام افغان‎ها است و در این رابطه اجماع کامل به میان آمده است.
محمداشرف غنی، رییس جمهور، روز پنج‎شنبه در مراسمی به مناسبت نهم حوت، روز ملی سرباز در کشور، بار دیگر تأکید کرد که صلح خواسته تمام افغان‎ها است.
او با اشاره به این که درباره صلح در سطح ملی اجماع کامل به میان آمده است، افزود: پیشنهادی که حکومت روز گذشته برای صلح با گروه طالبان مطرح کرد، به خیر افغانستان است.
محمداشرف غنی، روز چهارشنبه در دومین نشست پروسه کابل اعلام کرده بود که حکومت زیر رهبری وی آماده است تا بدون پیش‎شرط با گروه طالبان وارد مذاکرات صلح شود.
رییس اجرایی حکومت نیز که امروز در مراسم گرامی‎داشت از روز ملی سرباز در مقر وزارت دفاع صحبت می‎کرد، صلح با مخالفان مسلح دولت را خواسته مردم و یک امر شرعی عنوان کرد.
عبدالله عبدالله همزمان تأکید کرد که افغانستان برای رسیدن به امنیت و صلح هنوز راه درازی در پیش دارد.
او با اشاره به پیشنهاد حکومت برای مذاکره با گروه طالبان از نیروهای دولتی خواست که این پیشنهاد نباید روی آمادگی‎های آن‎ها برای مقابله با مخالفان مسلح دولت تأثیر منفی بگذارد.
عبدالله عبدالله همچنان گفت که در میان نیروهای دولتی هیچ سیاستی به جز منافع ملی نباید حاکم باشد و اصلاحات در نهادهای دفاعی و امنیتی باید به صورت شفاف دنبال شود.
با این حال، مقام‎های ارشد نظامی کشور در این مراسم، هر کدام به نوبه خود، جنگ نیروهای دولتی با مخالفان مسلح دولت را مشروع و وجیبه ملی شان توصیف کردند.
آن‎ها تأکید کردند جنگ جاری بر نیروهای دولتی تحمیل شده و آن‎ها تا استقرار کامل امنیت و نابودی “دشمنان افغانستان” به جنگ خود ادامه خواهند داد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد