جنوب

288
۲۰ جوزا ۱۳۸۹
نویسنده:

رقم قربانیان انفجار در قندهار به ۶۰ کشته و ۷۵ زخمی رسید

وقوع انفجار در یک محفل عروسی در ولایت قندهار بيش از یکصد و سی کشته و زخمی برجاگذاشت.

توریالی ویسا والی قندهار گفته است، این انفجار حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته در منطقه ناگهان ولسوالی ارغنداب که در ۱۵ کیلومتری شمال قندهار موقعیت دارد زمانی رخ داد که شخصی انتحار کننده به داخل منزلی که محفل عروسی در آن برگزار شده بود راه یافت.

هر چند پیش از این والی قندهار گفته بود در نتیجه این حمله ۴۰ تن که همه مردان هستند کشته و بیش از ۷۰ تن دیگر به شمول کودکان و زنان زخمی شده اند ولی  خبرنگار کلید از قندهار گزارش می دهد که شمار کشته شده گان به ۶۰ تن رسیده و رقم زخمی شده گان نیز به ۷۵ تن می رسد.

با این وجود حوالی ساعت دو نیمه شب گذشته یکی از داکتران شفاخانه میرویس که نخواسته نامش افشا شود مدعی شده است، این رویداد در نتیجه بمباردمان صورت گرفته است.

طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده گفته اند، این رویداد در نتیجه بمباردمان صورت گرفته است.

ولی نیروهای امنیتی تاکید دارند، این رویداد در نتیجه یک حمله انتحاری صورت گرفته است.

این درحالیستکه شفاخانه میروس از طریق رادیوها اعلام می کند که برای نجات جان زخمی شده گان به خون نیاز دارد.

در حال حاضر والی هلمند در پیوند با این حمله نشست خبری ای ترتیب داده که به احتمال زیاد در مورد عوامل وقوع این رویداد گزارش ارایه خواهد کرد.

اين انفجار در حالي صورت مي گيرد كه نیروهای آیساف در افغانستان قصد دارند به زودی عملیات گسترده ای را علیه طالبان در قندهار آغاز کنند.

تاریخ آغاز این عملیات اعلام نشده ولی تحرکات سیاسی برای “تحت کنترول درآوردن وضعیت” در قندهار از هفته هاپیش در حال اجرا است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد