کابل

58
۶ سرطان ۱۳۸۹

رسانه های خارجی: ارزیابی كريستال از شرایط منفی بود


روزنامه انگليسي ايندپيندنت امروز (يكشنبه) نوشت، بركناري جنرال استنلي مك كريستال از سمت قومانداني نيروهاي پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) در افغانستان، به دليل گزارش بسيار منفي او از اوضاع جاري افغانستان به وزراي دفاع كشورهاي عضو ناتو بوده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از لندن، ايندپيندنت مي‌نويسد، مك كريستال چند روز پيش از بركناري اش، ارزيابي بسيار منفي خود را از شرايط كنوني افغانستان به وزراي دفاع ناتو ارايه داده است.

بر اساس اسناد نظامي محرمانه، جنرال مك كريستال خطاب به وزراي دفاع ناتو علاوه بر ابراز شك و ترديد نسبت به عقب نشيني نيروهاي امريكايي از افغانستان در جولاي سال ۲۰۱۱ ‪ گفته بود، دست كم تا ۶ ماه آينده هيچ پيشرفتي در افغانستان انتظار نمي‌رود.

بر بنیاد اين گزارش، اين جنرال امريكايي در گزارش خود گفته بود، بخش كوچكي از افغانستان را مي‌توان در دراز مدت از امنيت برخوردار كرد و تنها تعداد اندكي از نيروهاي افغان كارايي لازم را براي عهده دار شدن امنيت كشورشان، دارند.

وي همچنين دولت كنوني افغانستان را ناكارآمد و بي‌اعتبار توصيف كرده گفته بود، پاكستان در مهار حمايت از شورشيان ناكام مانده است.

اين نشريه انگليسي نوشته است، تنها اين گزارش بود كه اوباما رييس جمهور امريكا را واداشت تا با استعفاي مك كريستال موافقت كند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد