خبرهای داخلی

187
۲۴ قوس ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ربانی: ثبات افغانستان با ثبات منطقه ربط دارد


صلاح الدین ربانی وزیرخارجه کشور در نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین که امروز در کابل برگزار گردیده بود ثبات افغانستان را ثبات منطقه دانسته و از پاکستان خواست تا در این زمینه صادقانه همکاری نماید.
وزیر خارجه افغانستان در نشست وزرای خارجه سه کشور (چین،پاکستان و افغانستان) که روی توسعه اقتصادی،امنیت و مبارزه با تروریزم برگزار گردیده بود، گفت که همکاری سه جانبه تضمین پروسه صلح بواسطه خود افغان هاست.
آقای ربانی با انتقاد از سیاست های گذشته پاکستان خاطر نشان ساخت که این کشور در روند صلح افغانستان نقش مهم دارد و باید در این زمینه صادقانه با افغانستان همکار باشد.
وزیر خارجه کشور هم چنان از کشور چین خواست تا روی پروژه های بزرگ در افغانستان سرمایه گزاری نموده و این کشور را در عرصه توسعه اقتصادی همکاری کند.
در عین حال وانگ یی وزیر خارجه چین این نشست ها را روی روابط منطقوی تاثیر گزار خوانده و ابراز امیدواری نمود که روابط سه جانبه افغانستان، پاکستان وچین به روند صلح کمک نماید.
وزیر خارجه چین هم چنان افزود که کشورش متعهد به رعایت اصول توافق نامه در مبارزه با تروریزم در منطقه می باشد.
این درحالیست که شاه محمود قریشی وزیرخارجه پاکستان نیز بر تقویت روابط سه گانه تاکید نموده و افزود:” اینجا آمده ام تا اعتماد از دست رفته را دوباره بسازم”.
قریشی هم چنان بیان داشت که بهترین تحفه برای مردم افغانستان صلح است و پاکستان تلاش های خود را در راستای آوردن صلح در این کشور انجام میدهد؛ اما در نهایت این افغان هاست که باید در قبال سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
گفتنی است که این دومین نشست سه جانبه میان سه کشور (افغانستان، پاکستان و چین) پس از نشست بیجنگ است که روی همکاری های مشترک منطقوی سه کشور، در کابل برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد