خبرهای داخلی

280
۲۹ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: نوریه نزهت نادری

ربانی به هدف شرکت در نشست ایتلاف ضد داعش به امریکا رفت

صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه، برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای ایتلاف ضد داعش، پس از چاشت امروز عازم امریکا شد.
وزارت خارجه، با پخش خبرنامه‌ای می‌گوید که، صلاح الدین ربانی، افزون بر شرکت در این نشست، با منشی عمومی سازمان ملل، وزرای خارجه و دفاع، مشاور امنیت ملی و شماری از اعضای کانگرس این کشور نیز دیدار خواهد کرد.
وزیر خارجه افغانستان در حالی در نشست کشورهای ایتلاف ضد داعش شرکت می‌کند که در سال جاری خورشیدی گروه داعش در بخش‌های مختلف افغانستان به ویژه در ولسوالی اچین ننگرهار فعالیت گسترده دارد.
از سوی دیگر، مقام‌های محلی ولایت سرپل، فاریاب و جوزجان نیز از افزایش حضور و فعالیت داعشیان در این ولایت‌ها ابراز نگرانی کرده، خواستار سرکوب این گروه شده‌اند.
به گفته‌ای مقام‌های محلی این ولایت‌ها، اگر جلو سرباز گیری داعشیان در این ولایت‌ها  گرفته نشود، ممکن با گرم شدن هوا، جنگجویان این گروه دست به راه اندازی حملات جنگی در برابر نظامیان افغان بزنند.
از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل نیز داعش و دیگر گروه‌های افراطی را تهدید جدی برای امنیت افغانستان و منطقه خوانده و از این کشور خواسته است تا در برابر این گروه‌ها اقدام جدی کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد