جنوب

88
۶ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

راه اندازی عمليات وسیع ناتو در ولایت هلمند

 

کلید * ششم دلو ۱۳۸۸

يک جنرال انگليسي اعلام کرده که نيروهاي ناتو قرار است بزرگترين عمليات خود را در ولایت هلمند واقع در جنوب افغانستان اغاز کنند.

جنرال نيک کارتر افزود، در چارچوب اين عمليات طالبان از مناطق تحت کنترل خود خارج خواهند شد و اختيارات دولت افغانستان در مناطقي که هم اکنون به صورت غيرقانوني اداره مي شود گسترش خواهد يافت.

وي گفت چنانچه مي خواهيم پيروزی اين عمليات به نفع دولت افغانستان باشيم بايد کنترل دولت را بر مناطقي اعمال کنيم که هم اکنون تحت نظارت دولت قرار ندارند.

اين عمليات گسترده در حالي آغاز می شود که امريکا اقدام به اعزام ۳۰ هزار نيروي اضافي ديگر به افغانستان در سالجاري میلادی کرده است.

خبر اجراي اين عمليات در حالي انتشار يافته است که در استانه برگزاري کنفرانس بين المللي برقراري ثبات در افغانستان که روز پنجشنبه در لندن برگزار خواهد شد، ‌کانون توجه بين المللي به سمت افغانستان متمرکز شده است.

کارتر از اشاره به زمان اغاز عمليات مشترک نيروهاي ناتو و افغان خودداري و در عين حال اعلام کرد اين عمليات در مناطقي در مرکز هلمند اجرا خواهد شد که دولت ماه ها يا سالها بر اين مناطق کنترلي نداشته است.

اين در حاليستکه در جريان عملياتي که در ماه هاي جوزا و سرطان گذشته در هلمند برگزار شد شمار زيادي مخالفان کشته شدند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از کابل، بيش از يکصد و سيزده هزار نيروي خارجي هم اکنون تحت فرماندهي ناتو و امريکا در افغانستان با طالبان مبارزه مي کنند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد