خبرهای خارجی

738
۲۰ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

«راهپیمایی شرم» اسرائیلی‌ها بر ضد نتانیاهو

تظاهرکنندگان اسرائیلی برای دومین هفته پی در پی، «راهپیمایی شرم» را در اعتراض به آنچه که «دولت فاسد» حاکم بر کشورشان می نامند، برگزار کردند.

تظاهرکنندگان ‌ با شعارهایی مانند «اینجا کشور ما است نه نتانیاهو»، خواستار برکناری صدراعظم و محاکمه سریع و زندانی کردن او شدند.

به نقل از رادیو فردا، تظاهرات به طور همزمان در تل آویو و شهرهای دیگر این کشور برگزار شد و این هفته، شمار شرکت‌کنندگان در آن بیشتر از شنبه شب گذشته ارزیابی شده است. در این ارتباط، جاده های مرکزی تل آویو که بیشترین شمار تظاهرکنندگان در آن گرد آمدند، برای ساعاتی بسته شده بود.

تظاهرکنندگان و سخنرانان در راهپیمایی‌ها تاکید کردند که دوسیه‌های فساد مالی بنیامین نتانیاهو باید زودتر باید بررسی شود؛ زیرا به گفته آنها، صدراعظم اسرائیل با گرفتن رشوه و سوء استفاده از اموال دولتی، مرتکب خیانت در امانت شده است.

آقای نتانیاهو شش بار از سوی کمیته مبارزه با فساد در پولیس، در دو دوسیه که هنوز به مرحله اتهام رسمی نرسیده است، از جمله در زمینه دریافت هدایای گرانبها، بازپرس شده است.

او تاکید می‌کند که در مقام خود باقی خواهد ماند و «چیزی نخواهد شد؛ چون اتفاقی نیفتاده است»، اما تظاهرکنندگان شنبه شب شعار می‌دادند «جای نتانیاهو، معاسیاهو (نام یک زندان) است» و «تا تسلیم نشوی، دست بر نمی‌داریم.»

تظاهرکنندگان همچنین خواستار آن شدند که قانون جدید در مورد منع انتشار نتیجه تحقیقات از مقامات، که از سوی حامیان بنیامین نتانیاهو به تازگی در شور نخست این قانون در مجلس تصویب شده است، لغو شود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد