خبرهای داخلی

518
۱۳ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: محمد فصیح متوکل

رئیس مرکز فرهنگی تبیان نهادهای امنیتی را به سهل‌انگاری در تامین امنیت متهم کرد

رئیس مرکز فرهنگي تبيان می گوید که نیروهای امنیتی کشور در تامین امنیت این مرکز، سهل انگاری کرده اند و باید در این مورد ضعف شان را بپذیرند.

هر چند مقام های وزارت امور داخله پیش از این گفته بودند که از برگزاری محفل در مرکز فعالیت های فرهنگی تبیان با نیروهای امنیتی و حوزه مربوطه هماهنگی صورت نگرفته است، اما حالا سيدعيسي حسيني مزاري ريیس عمومي مركز فعالیت های فرهنگي تبيان و خبرگزاری صدای افغان امروز(چهارشنبه) در یک نشست خبری در کابل گفت تامين امنيت مردم وظيفه‌ي نهاد هاي امنيتي است و آنان مكلف اند تا امنيت مردم كشور به ویژه مراكز فرهنگي، كنفرانس‌ها و همايش های مردمی را تامین کنند.

آقای مزاری گفت:” وظیفه نهادهای امنیتی این است که امنیت را تامین کنند. بر فرض ما مثلاً جلسه داخل دفتر را گزارش ندادیم. حالا مسوولیت کوچه را کی به عهده داشت که دو ماین کارگزاری شده بود؟”

از رویداد حمله انتحاری و انفجارها بر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان نزدیک به یک هفته می‌گذرد و هنوز هم شماری از زخمی های این رویداد در شفاخانه های کابل تحت مداوا قرار دارند.

اعضای این نهاد که امروز به هدف تقبیح کردن این حمله در کابل گرده هم جمع شده بودند یکبار دیگر تاکید می کنند که رویداد مذکور باید بررسی شود.

اين در حاليست كه در حمله انتحاري بر مركز فعالیت های فرهنگي تبيان که گروه داعش مسوولیت آنرا بر عهده گرفت، ۵۲  تن كشته و بیش از ۹۰ تن دیگر زخمي شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد