خبرهای داخلی

485
۱۰ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس جمهور: گروه داعش در افغانستان نابود می‌شود

رئیس جمهور غنی می‌گوید که اکنون گروه داعش حمایت بیرونی را از دست داده است و این گروه، اسلحه، تجهیزات و نیرو ندارد و شمار اندکی از آنها که در کوه‌ها گیرمانده اند از گرسنگی خواهند مرد.

رئیس جمهور در هفتمین نشست وزرای خارجۀ قلب آسیا در آذربایجان گفت که تلاش گروه داعش جهت ایجاد پایگاه برای خلافت خودخواندۀ این گروه در افغانستان به شکست مواجه شده است.

به گفته او، داعش از اچین و توره بورۀ ننگرهار و نیز ولایت کنر در حال فرار می باشد و این گروه در افغانستان نابود می‌ شود.

براساس اظهارات رئیس جمهور، در سال گذشته گروه داعش ۹ ولسوالی را در کنترول داشت اما درحال حاضر، این گروه به شکل پراکنده باقی مانده است.

رئیس جمهور افزود:”یافته‌ های ما از فعالیت‌ های استخبارات و نیز تحقیق از بازداشت شده‌ گان تروریستان داعش، نیروهای ما را توانایی بخشید تا داعشیان را مورد حمله قرار دهند و حامیان مالی، پلانگذاران و مستخدمین آنان را دستگیر کنند.”

او با اشاره به اینکه «ما به صورت پیوسته ظرفیت ها و قلمرو داعشیان را در افغانستان ریشه‌کن می‌کنیم.»، گفت: در یک سال گذشته، ۱۵۰۰ عملیات مشترک زمینی و ۳۰۰ عملیات هوایی را علیه گروه داعش راه اندازی نموده ایم که از اثر آن، سه امیر و ۱۵۰۰ تن از این گروه تروریستی کشته و ۲۰۰ تن دیگر دستگیر شده اند.

غنی اضافه کرد: ما مناطق تحت نفوذ داعش را از نزد این گروه باز گرفتیم و عملیات های ما در مقابل گروه داعش بیش از ۱۰۰۰ استحکامات و پوسته های آنان را نابود کرده و سلاح های شان به دست نیروهای ما افتیده است.

رئیس جمهور جهت اشتراک در نشست وزرای خارجه قلب آسیا- پروسۀ استانبول به آذربایجان رفت.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد