خبرهای داخلی

448
۳۰ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس جمهور: ولسوالی‌هایی که به مراکز دایمی دشمن تبدیل شده، باید هدف قرار گیرند

رئیس جمهور غنی می گوید که سال ۱۳۹۷ باید سال ابتکار عمل برای حاکمیت سراسری در کشور باشد و ولسوالی های که به مرکز دوامدار دشمن مبدل شده اند، باید هدف قرار گیرند و دشمن نباید فرصت برای ایجاد پایگاه دایمی داشته باشد.

رئیس جمهور این موضوع را  روز جمعه در دیدار از قول اردوی عملیات های خاص، بیان کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه از نیروهای کماندو استفادۀ درست شود، گفت که با توجه به تغییر جنگ که ضرورت به عملیات های برق آسا و سریع دارد، کماندوها قوۀ است که سرعت عمل بیشتر دارا می باشد.

محمد اشرف غنی گفت که فورمول تغییر جنگ را وزارت دفاع ملی پیدا کرده و امسال تلفات نیروهای ما کاهش یافته است و باید رقم این تلفات در آینده نیز پایین باشد.

رئیس جمهور از توجه نیروهای کماندو روی پروژه های زیربنایی کشور تشکر کرده، گفت که موقعیت افغانستان باید به سرمایۀ بزرگ مبدل گردد و پروژه های مهم مانند تاپی، خط آهن مزار- هرات و بندهای آب که تحت کار می باشند، از پروژه های حیاتی اند.

متعاقباً رئیس جمهور در مراسمی که در آن شماری از سربازان قول اردوی عملیات های خاص حضور داشتند، اشتراک کرد

رئیس جمهور غنی در این مراسم خطاب به سربازان گفت: از اینکه در هیچ میدان نبرد، عقب نشینی نکرده  و دشمن را همواره زبون ساخته و پلان های تانرا عملی کرده اید، تشکر می کنم.

وی افزود که دلیل اعلام استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، در کنار دیپلوماسی فعال حکومت افغانستان، شجاعت قطعات عملیات های خاص و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اند و از برکت پیروزی شما، افغانستان در بهترین وضعیت قرار دارد.

رئیس جمهور بااشاره بر اینکه با شهادت هر منسوب نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ما یک بازوی خود را از دست می دهیم، گفت: هدایت من این است که به خانواده های شهدا توجه ویژه صورت گیرد.

وی از عملیات های قطعات خاص بخصوص در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار و ولایت کندز تشکر کرده، گفت که تمام ترتیبات لازم بخاطر تقویت بیشتر نیروهای قول اردوی قطعات خاص گرفته می شود و در چند هفته دیگر ترتیبات خاص برای تقویت نیروهای هوایی نیز گرفته خواهد شد.

رئیس جمهور غنی با تاکید بر اینکه از نام کماندوها، لرزه به دشمن می آید، گفت که همه ما بر اساس قانون اساسی افغانستان رفتار می کنیم. قوای امنیتی و دفاعی ما متعهد به وحدت ملی، ممثل وحدت ملی و وسیلۀ تطبیق قانون است و سیاست های خرد و کوچک در قوای امنیتی و دفاعی ما، جا ندارد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد