خبرهای داخلی

227
۹ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس جمهور غنی عازم آذربایجان شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور عصر امروز در رأس یک هیات عالی‌رتبۀ دولتی جهت اشتراک در هفتمین نشست وزرای خارجۀ قلب آسیا- پروسۀ استانبول، عازم باکو پایتخت آذربایجان شد.

قرار است رئیس جمهور غنی در این سفر دو روزه، ضمن اشتراک در هفتمین نشست وزرای خارجۀ قلب آسیا- پروسۀ استانبول که تحت عنوان" امنیت و اتصال اقتصادی به سوی منطقه نیرومند قلب آسیا" برگزار می شود، در رابطه به اوضاع افغانستان و همکاری های منطقه‌ای سخنرانی کند.

در خبرنامه ارگ آمده که رئیس جمهور کشور در حاشیۀ این نشست با رئیس جمهور آذربایجان در مورد تحکیم روابط دوجانبه در عرصه های مختلف و گسترش همکاری های منطقه‌ای دیدار و گفتگو خواهد کرد.

همچنان در جریان این سفر، موافقت‌نامۀ ترویج و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری، موافقت‌نامۀ در بخش امنیتی و تنفیذ قانون، موافقت‌نامۀ همکاری در مورد خدمات هوایی میان دو کشور، موافقت‌نامۀ همکاری در عرصه های اقتصادی و تجارتی و موافقت‌نامۀ همکاری در عرصه های آموزشی و تحصیلات عالی میان افغانستان و آذربایجان توسط مسئولین مربوطۀ دو کشور در حضور داشت سران افغانستان و آذربایجان به امضا خواهد رسید.

رئیس جمهور را در این سفر صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، محمد شاکر کارگر نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور کشورهای آسیای‌ میانه و محمد هارون چخانسوری معاون ارتباطات استراتیژیک و رسانه‌های ریاست عمومی دفتر ریاست‌جمهوری همراهی می کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد