خبرهای داخلی

1203
۷ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس جمهور: انتخابات فدراسیون فوتبال بدون دخالت گروه‌ها برگزار شود


رئیس جمهور غنی از دخالت افراد و گروه‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و گفته است که انتخابات این فدراسیون بدون دخالت باید برگزار شود.

آقای غنی روز شنبه در دیدار با تیم‌های شاهین آسمایی و د میوند اتلان گفت:” انتخابات فدراسیون فوتبال افغانستان باید بدون دخالت افراد و گروه‌ها و به شکل شفاف آن براساس مقررات بین‌المللی فیفا برگزار شود.”

قرار بود که انتخابات فدراسیون فوتبال کشور برای انتخاب رئیس آن، روز ۱۶ حمل امسال برگزار شود اما به دلیل مداخله مقام‌های دولتی در این روند فیفا آن را به تعویق انداخت.

چندی قبل هیاتی از فدارسیون جهانی فوتبال و همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی وضعیت رهبری فدراسیون فوتبال کشور و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات این کمیسیون، وارد کابل شده بود. این هیات خواستار قطع مداخلات سیاسی به فوتبال شده بود.

بااین حال، رئیس‌جمهور می‌گوید که حکومت از ورزش کشور به ویژه فوتبال حمایت همه‌جانبه می‌نماید و پیشرفت‌های فوتبال افغانستان را طی چند‌سال اخیر، قابل توصیف است.

وی افزود که ورزش  کشور نیاز به برنامۀ ملی دارد و در شش‌ماه آینده، بالای پلان پنج‌ساله ورزش باید به نتیجه برسیم.

رئیس‌جمهور تأکید ورزید، باید ورزشکاران تیم ملی که به نمایندگی از افغانستان در مسابقات ملی و بین‌المللی اشتراک می‌ورزند، یونیفورم مخصوص داشته باشند.

وی به ورزشکاران اطمینان داد که تا در سه سال آینده، ۱۰۰ بورسیه به ورزشکاران فوتبال کشور اعطا خواهد شد.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که تا هنوز اختلاف بر سر ریاست کمیته المپیک افغانستان باقی است.

در سال‌های گذشته اداره المپیک در افغانستان به خاطر اختلافات، دارای دو نهاد با نام همسان و فعالیت‌های موازی بوده است. رئیس جمهور به تازگی دستور لغو اداره‌های موازی المپیک را صادر کرده است.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد