خبرهای داخلی

294
۹ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

رئیس اجرایی: تفاوت قایل‌شدن میان تروریست‌ها عواقب فاجعه باری در پی دارد

عبدالله عبدالله رييس اجرايي کشور مي گويد که هرگونه حرکتی که میان تروریست‌ها به عنوان خوب و بد فرق قائل شود٬ یا پیوند بین تروریست‌ها و افراط‌گرایان را نادیده بگیرد، عواقب فاجعه‌ باری در پی‌دارد.

آقای عبدالله امروز در پانزدهمین نشست سران سال ۲۰۱۷ رهبران که به میزبانی روزنامه هندوستان تایمز در دهلی‌نو برگزار گردیده است، اشتراک و سخنرانی کرد.

این نشست سالانه با حضور رهبران٬‌ سیاست‌مداران برجسته٬ متفکران٬ نویسندگان٬ هنرمندان و تاجران برگزار می‌گردد. اشتراک کنندگان از کشورها و بخش‌های مختلف جامعه٬‌ دیدگاه‌ها و چشم‌اندازهای خود را در باره وضعیت جهان و آینده ابراز می‌دارند.

او در صحبت‌های خویش با قدردانی از کمک‌ها و حضور هندوستان در کنار ملت و مردم افغانستان٬ روابط و پیوند دوملت را تاریخی٬ مستحکم و استوار بر پیوندها و علایق‌های مردمی خواند.

عبدالله با تاکید برحفظ و گسترش این روابط٬ برهمکاری مشترک میان هند و افغانستان و همچنان کشورهای منطقه برای مبارزه با دهشت‌افگنی و استقرارصلح و ثبات و هم‌گرایی منطقه‌ای تاکید نمود.

رییس اجرایی کشور گفت: “ما در خط مقدم مبارزه با استبداد و ترور قرار داریم. تصمیم داریم از مردم خود در مقابل طالبانیزم و هر گروه و جریانی٬‌ تحت هر نام و نشانی‌٬ که از این نوع جهان بینی برخورداراند٬ دفاع و حمایت نماییم.”

وى افزود در سفر اخیرش به واشنگتن، قضایای مختلف کشوری و منطقه را با مقالات این کشور به بحث گرفت. افغانستان از استراتیژی جدید ایالات متحده در افغانستان و جنوب آسیا حمایت می‌کند و آن را به نفع صلح و ثبات در منطقه می‌داند.

داکتر عبدالله در پیوند به مبارزۀ مشترک با دهشت‌افگنی و همکاری و عدم همکاری منطقوی در این زمینه گفت: “پیام ما به بازیگران منطقه‌یی روشن است. هرگونه حرکتی که میان تروریست‌ها به عنوان خوب و بد فرق قائل شود٬ یا پیوند بین تروریست‌ها و افراط‌گرایان را نادیده بگیرد، یا خشونت و جنگی‌ را که از طرف دولت‌ها حمایت و پشتیبانی می‌شود، نادیده انگارد٬ عواقب فاجعه‌باری در پی‌دارد.”

رییس اجرایی کشور در بخش اخیر صحبت‌های خود تلاش‌ها و فعالیت‌های حکومت وحدت ملی را آینده‌نگر و معطوف به رفاه و توسعه افغانستان و منطقه خواند و بر همکاری و هم‌گرایی منطقوی برای دست یافتن به این مامول تاکید نمود.

آقای عبدالله بعد از سخنرانی، در بخش پرسش و پاسخ به گردانندگی آقای امرسینها سفیر پیشین هند اشتراک کر٬ و به پرسش‌های اشتراک کنندگان پاسخ گفت.

عبدالله همچنان در حاشیه پانزدهمین اجلاس رهبران به میزبانی روزنامه هندوستان تایمز در برنامه اجرای آرکستر انستیتوت موسیقی افغانستان شرکت کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد