خبرهای خارجی

175
۱ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

دونالد ترامپ، فرمان ایجاد نیروی فضایی را صادر کرد


رییس جمهوری امریکا به روز سه شنبه به وزارت دفاع آن کشور دستور داده است که نیروی فضایی را به عنوان ششمین شاخه نیروهای مسلح امریکا تشکیل دهد.
شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» گزارش داده است که دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا به وزارت دفاع فرمان ایجاد نیروی فضایی را صادر کرده است که با این فرمان، پنتاگون موظف شده است که طرحی را تدوین کرده و به کنگره ارائه دهد که نیروی فضایی را به عنوان بخشی از نیروی هوایی آمریکا و دارای نماینده در ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور، تشکیل دهد.
با تشکیل نیروی فضایی، این شاخه همردیف اردو، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی قرار می‌گیرد و رئیس ستاد آن به جمع رؤسای ستاد نیروهای مسلح آمریکا افزوده می‌شود.
ترامپ روز سه‌شنبه در مراسم امضای فرمان تشکیل این نیروی نظامی، فضا را «عرصه جدید نبرد» میان قدرت‌ها توصیف کرد و گفت احساس او این است که واشنگتن باید در حوزه توانمندی‌های نظامی در فضا، فعال شود.
این در حالی است که بسیاری از معاهدات بین‌المللی، کشورهای جهان را از نظامی‌سازی فضا منع کرده‌اند. تصمیم واشنگتن برای تشکیل نیروی فضایی و حرکت به سمت استقرار سلاح در فضای جَو اعتراض روسیه و چین را همراه داشته است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد