داغترین-خبر

۷ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

دومین نشست بین الافغانی در مسکو برگزار گردید

دومین نشست بین الافغانی میان سیاسیون افغان و گروه طالبان به نسبت صدمین سالگرد روابط دیپلوماتیک روسیه و افغانستان در مسکو برگزار گردید.

در این نشست به نمایندگی از گروه طالبان ۱۴ تن به رهبری ملا عبدالغنی برادر اشتراک نموده اند.

حامد کرزی رییس جمهوری پیشین از تلاش های روسیه بخاطر برگزاری گفتگوهای بین الافغانی ابراز سپاسگزاری نموده و افزود که افغانستان عمیقا خواهان این است تا روسیه به گونه مستقل و در کنار سایر کشور های ذیدخل در صف اول مذاکرات صلح قرار داشته باشد.

کرزی هم چنان افزود:” حضور یک روسیه نیرومند در جهان و منطقه به منظور تامین صلح و ثبات به سود همه می باشد، ما مردم افغانستان در پی اجرایی سازی همکاری ها با روسیه می باشیم تا هیچ همسایه ما از خاک کشور ما مورد تهدید قرار نگیرد.”

از سوی هم ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی گروه طالبان و رییس دفترسیاسی این گروه در قطر گفت که امارت اسلامی می خواهد مانع صلح از میان برداشته شده و اشغال افغانستان توسط نیروهای امریکایی پایان یابد.

در عین حال محمد حنیف اتمر یکی از نامزان انتخابات ریاست جمهوری گفت که در هجده سال گذشته روسیه دوست وهمکار خوب مردم افغانستان بوده است.

آقای اتمر با قدردانی از تلاش های روسیه بخاطر تامین صلح افزود:” منحیث یک کشور دوست و همسایه روسیه می تواند گام های مهمتری را برای صلح بردارد اولین توقع ما مساعد شدن جو صلح به سطح منطقوی و بین المللی است و روسیه در این مورد نقش مهم دارد.”

این دومین نشست میان سیاسیون افغان و نمایندگان گروه طالبان است که برای دو روز در مسکو برگزار می گردد. در این نشست به نمایندگی از سیاسیون افغان، حامدکرزی رییس جمهوری پیشین کشور، محمد حنیف اتمر یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، عطا محمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی، محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه و عبدالله قرلق معاون حزب حنبش شرکت دارند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد