فرهنگ و هنر

۳۰ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده:                  فرشته آرش فیضی

دوشیزه‌ای به دنبال آرزوهایش

بعضی افراد در محیط کاری تصور می‌کنند که برای رسیدن به ‌موفقیت در امور کاری به شرایط خاصی مثل پشتوانه سیاسی، پول و دیگر امکانات معنوی نیاز دارند، اما در این میان زنانی هستند که بدون داشتن چنین حمایت‌ها توانسته‌اند با پشتکار و تلاش‌های خستگی‌ناپذيرشان خود را به قله‌های موفقیت برسانند و بر بهترین کرسی‌های كاری تکیه زنند.

یکی از این زنان موفق، دوشیزه گیتی عیار است. وی به عنوان کارشناس در مورد سفرهای رسمی در اداره امور ایفای وظیفه می‌کند. دوشیزه عیار می‌گوید که بدون کدام واسطه و شناخت كسی، از طریق رقابت‌ آزاد و  نظر به علاقمندی خودش مدت چهار سال است توانسته در اين بخش مصروف ایفای وظیفه ‌باشد.

رسیدن به موفقیت‌های کاری در ادارات بلند پایه دولتی کشور را نباید دست کم شمرد. اين یکی دیگر از گفته‌های دوشیزه عیار است. به گفته وی، زمانی‌که افراد برای خود هدفی را در دراز مدت و یا در کوتاه مدت تعیین می‌کنند تا به پست‌های بلند دولتی راه پیدا کنند، باید تجارب کاری خود را چه در ادارات دولتی و یا خصوصی در بخشی‌های مختلف حاصل کنند. چنانکه خود این دوشیزۀ موفق، تجارب کاری خود را در ابتدا به صفت گوینده در تلویزیون ملی، تلویزن طلوع و همچنان به صفت گزارشگر و تهیه کننده تلویزیون یک و دیگر نهادهای مدنی حاصل کرده است. سرانجام گیتی عیار، بعد از اخذ تجارب کاری و تشویق خانواده در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بعد از یک آزمون دولتی به صفت معاون بخش جندر(تساوی حقوق زن و مرد) در اداره امور راه یافت و بعد از یک مدت کوتاه بنابر استعداد و توانایی‌های کاری فراوانش از سوی مقامات بلند پایه اداره امور به پست کارشناس در سفرهای خارجی انتخاب شده است.

دوشیزه عیار، راه یافتن جوانان مستعد کشور را در ادارت بلند پایه دولتی یک گام مثبت عنوان کرده و از دولت‌مداران كشور می‌خواهد که فرصت کاری را برای جوانان بیشتر مساعد سازند تا آنان بتوانند در پیشرفت و بازسازی وطن ما نقش عمده و اساسی را بازی کنند.  به گفته وی جوانان کشور به خصوص زنان تحصیل کرده می‌خواهند که با گذشت هر روز به تحصیلات و صلاحیت‌های کاری و اجرایی خود بیفزایند. چنانکه دوشیزه عیار، هنوز هم به جایگاه کنونی خود اکتفا نکرده، می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک به عنوان نماینده مردم کابل در ولسی جرگه و در دراز مدت به عنوان وزیر در یکی از وزارت‌خانه‌های کشور ایفای وظیفه کند.

گیتی عیار، زادۀ ولسوالی سروبی کابل می‌باشد. وی تعلیمات ابتدایی خود را در ﻟﻳﺳﻪ ﺍﺑﻭﺍﻟﻘﺎﺳﻡ ﻓﺭﺩﻭسی به پایان رسانده است. این جوان موفق سند لیسانس خود را از رشته  حقوق و علوم سياسی پوهنتون مشعل به دست آورده است. وی در حال حاضر در کنار انجام وظیفه به  صفت کارشناس در اداره امور، مصروف فراگیری زبان انگلیسی به سطح عالی می‌باشد تا در سال آینده در یکی از کشورهای ديگر تحصیلات فوق لیسانس خود را در رشته روابط بین الملل به پایان برساند.

قابل یاد آوری است که گیتی عیار، به خاطر فعالیت‌های سیاسی و مدنی‌اش، نه تنها از سوی مقامات بلند پایه دولتی تقدیر شده بل توانسته ده‌ها تقدیرنامه بین المللی را نیز به دست آورد.

اکنون گيتی تلاش دارد به آن پست کاری برسد که بتواند برای زنان و کودکان کشور خدمات خوب و ارزنده‌ای را انجام دهد.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد