جنوب

516
۱۷ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

دور دوم گفتگو های مقام‌های افغان و پاکستانی بدون نتیجه پایان یافت

مقام‌های نظامی افغانستان و پاکستان ناوقت دیروز یک بار دیگر در پیوند به درگیری‌های اخیر مرزی در سپین‌بولدک با هم به گفتگو پرداختند؛ اما مانند دور نخست، این گفتگو ها بدون نتیجه پایان یافت.
این نشست در نقطه صفری مرزی در ولسوالی سپین‌‎بولدک ولایت کندهار برگزار شده بود که در آن بر علاوه مقام‌های سرحدی افغان، جنرال احمدی، معاون اوپراسیون وزارت دفاع کشور نیز اشتراک داشت.
صمیم خپلواک، سخنگوی والی کندهار، در مورد این نشست می‌گوید: “هر دو طرف در پیوند به درگیری اخیر نظامیان افغان و پاکستانی در قریه لقمان این ولسوالی صبحت کردند.”
به گفتۀ او، مقام‌های افغان به هیات پاکستانی با صراحت تمام تاکید کردند که هیچ‌گاه اجازه سرشماری در مربوطات خاک افغانستان را نخواهند داد.
خپلواک، علاوه می‌کند که، در این نشست در پیوند به بازگشایی گذرگاه چمن – سپین‌بولدک نیز گفتگو صورت گرفت؛ اما پیامد مثبت در قبال نداشت.
این در حالیست که، دو روز پیش نظامیان سرحدی هر دو کشور در مربوطات گذرگاه مرزی سپین‌بولدک به درگیری مسلحانه پرداختند که طی آن ده‌ها تن از هر دو طرف کشته و زخمی شدند.
این درگیری پس از آن رخ داد که نظامیان سرحدی افغان مانع سرشماری پاکستان در قریه‌های لقمان و جهانگیری ولسوالی سپین بولدک شده و به اسلام‌آباد اجازه حفر خندق در این مناطق را ندادند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد