خبرهای داخلی

273
۶ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

ده‎ها جنگجوی طالبان همراه با چند مقام مهم این گروه در ولسوالی غورماچ کشته شدند

پولیس بادغیس از کشته شدن ده‎ها عضو گروه طالبان همراه با چند مقام مهم این گروه در ولسوالی غورماچ خبر می‎دهند.
نقیب‎الله امنیی، سخنگوی پولیس بادغیس، امرروز سه‎شنبه به کلید گفت در درگیری که روز گذشته میان نیروهای دولتی و گروه طالبان در ولسوالی غورماچ اتفاق افتاد، شصت عضو این گروه و چند مقام مهم و نظامی طالبان کشته شدند.
درگیری میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان در ولسوالی غورماچ روز دوشنبه پس از آن آغاز شد که کاروان نیروهای دولتی هنگام ترک این ولسوالی با یک کمین جنگجویان این گروه روبه‎رو شدند.
پولیس بادغیس می‎گوید که در این درگیری، در کنار ده‎ها جنگجوی گروه طالبان، قاری محمدایوب مشهور به لالا والی نام‎نهاد طالبان برای بادغیس و شیخ کریم معاون وی همراه با شیخ مطیع‌الله متین رییس تنظیمات طالبان، مولوی عصمت‎الله ولسوال نام‎نهاد طالبان برای ولسوالی آبکمری و هشت سرکرده مشهور این گروه کشته شده‎اند.
بیشتر این جنگجویان و سرکرده‎های گروه طالبان از طریق هوا در منطقه چهل‎گزی ولسوالی غورماچ هدف حمله نیروهای دولتی قرار گرفته‎اند.
نیروهای دولتی نیز در این کمین گروه طالبان متحمل تلفات شده‎اند.
قابل یادآوری است که ولسوالی غورماچ ده سال پیش به دلیل دوری آن از مرکز ولایت بادغیس، به ولایت فاریاب ضمیمه شد و مسوولیت تأمین امنیت آن از قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب کشور به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور انتقال یافت.
مقام‎های محلی فاریاب می‎گویند که نیروهای یک کندک ۳۰۰ نفری قول اردوی ۲۰۹ شاهین روز دوشنبه از ولسوالی غورماچ بیرون رفتند و همزمان با این مسوولیت تأمین امنیت این ولسوالی به قول اردوی ۲۰۹ ظفر واگذار شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد