خبرهای داخلی

251
۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

دفتر دوستم، ارگ را متهم به حذف سیاسی قوم ازبک در کشور کرد

دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری، ارگ را به تلاش برای حذف سیاسی قوم ازبک به وسیله توطئه‌های سیاسی متهم می‌کند.
عنایت الله بابر فرهمند، رییس دفتر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری، در واکنش به اظهارات رولا غنی، بانوی نخست کشور، در صفحه فیسبوک‌اش نوشته که: “اقدامات حکومت و اظهارات اخیر خانم رولا غنی در قبال جایگاه انتخابی معاون اول ریاست‌جمهوری، هیچ‌گونه توجیه قانونی ندارد و ارگ در تلاش است تا قوم ازبک را با استفاده از توطئه‌های سیاسی حدف کند.”
بابر، هم‌چنان نگاشته که، صدور حکم خانم رییس‌جمهور در مورد معاون اول ریاست‌‍جمهوری ثابت می‌سازد که ارگ علاقمند تثبیت واقعیت و یا تطبیق قانون نیست و در نخست باید جایگاه و صلاحیت قانونی خانم رییس‌جمهور به مردم افغانستان مشخص گردد.
این اظهارات در حالی از سوی معاونیت اول ریاست‌جمهوری بیان می‌شوند که، رولا غنی خانم رییس‌جمهور محمد اشرف‌ غنی، در گفتگو با روزنامه تایمز لندن گفته‌است که، قانون در باره جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری تطبیق شده و او در حال حاضر به نوعی در حبس خانگی به سر می‌برد و در عمل کار دولتی انجام نمی‌دهد.
جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری و نُه تن از محافظان‌اش از سوی احمد ایشچی، والی پیشین جوزجان و از مخالفان سیاسی‌اش، متهم به بدرفتاری جنسی و اختطاف شده‌اند.
هر چند، هفت تن از محافظان آقای دوستم براساس دستور لوی سارنوالی بازداشت شدند، ولی تا کنون نتایج بررسی‌های سارنوالی روشن نیست و مقام‌های دولتی نیز در این مورد به رسانه‌ها چیزی نمی‌گویند.
در همین حال، برخی از رسانه‌های داخلی گزارش می‌دهند که آقای دوستم شب گذشته در یک پیام ویدیویی خطاب به هوادارانش گفته‌است که، برخی حرف‌ها وجود دارند اما او هودارانش را نگران نمی‌کند و به نرمی پیش می‌رود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد