خبرهای داخلی

268
۲۹ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی‎زاده

در پی حملات هوایی نیروهای دولتی بیش از ۱۰۵ جنگجوی طالبان در فاریاب کشته شدند

مقام‎های نظامی در زون شمال کشور می‎گویند که در پی حملات هوایی نیروهای دولتی در سه ولسوالی‎ فاریاب، ۱۵۸ جنگجوی گروه طالبان در این ولسوالی‎ها کشته و زخمی شده‎اند.
محمدحنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در صحبت با کلید گفت که این حملات شام یک‎شنبه و صبح دوشنبه در مربوطات ولسوالی‎های بلچراغ، گرزیوان و خواجه سبزپوش ولایت فاریاب انجام شده است.
رضایی تصریح کرد که در پی حملات هوایی نیروهای دولتی در مربوطات ولسوالی‎های بلچراغ و گرزیوان که شام گذشته انجام شد، ۱۰۲ جنگجوی طالبان کشته شدند و ۵۳ جنگجوی دیگر این گروه زخم برداشتند.
به گفته وی، در میان کشته‎شده‎های گروه طالبان، مسوول نظامی این گروه در فاریاب و سه قوماندان مشهور طالبان به نام‎های عبدالباقی، شیرزاد و جابر نیز شامل اند.
در نتیجه این حملات، شش عراده تانک هاموی، پنج عراده موتر نوع فلانکوچ، سه عراده موتر نوع سراچه و ۶۳ عراده موترسایکل متعلق به این گروه نیز نابود شده است.
سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین همچنان می‎گوید که در پی یک حمله هوایی نیروهای دولتی در مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش، یک عراده تانک هاموی گروه طالبان نابود شده است و سه سرنشین آن کشته شده‎اند.
نیروهای خارجی نیز شب کذشته مواضع گروه طالبان را در ولسوالی قیصار فاریاب هدف حملات هوایی قرار داده‎اند.
رضایی می‎گوید که تا هنوز درباره تلفات ناشی از این حملات معلوماتی در دست نیست.
حملات هوایی نیروهای افغان و خارجی در حالی در برابر جنگجویان گروه طالبان در ولایت فاریاب آغاز شده است که این جنگجویان در جریان دو ماه گذشته موفق شده‎اند تا سه ولسوالی را در این ولایت تصرف کنند.
یکی از این ولسوالی‎ها، بلچراغ است که صبح روز یک‎شنبه به دست این گروه سقوط کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد