جنوب شرق

314
۹ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

در غزنی نامزدان انتخابات تا هنوز موفق به ثبت‎نام نشده‎اند

در پی بسته بودن دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در غزنی، نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‎ها در این ولایت، تاکنون موفق به ثبت‎نام نشده‎اند.
کمیسیون مستقل انتخابات روند ثبت‎نام نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی‎ها را به تاریخ ۵ جوزا آغاز کرد و قرار است این روند تا ۲۲ همین ماه ادامه یابد.
حدود یک ماه پیش، شماری از باشنده‎های غزنی در یک حرکت اعتراض‎آمیز خواستار حوزوی شدن انتخابات در این ولایت شدند و در ادامه این اعتراض دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را در غزنی مسدود کردند.
محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به کلید گفت که بعضی از خواسته‎های این معترضان فراتر از آن است که مقام‎های محلی بتوانند به آن‎ها رسیدگی کنند.
نوری می‎گوید که دو روز پیش یک هیأت از مرکز برای گفتگو با معترضان به غزنی سفر کرده بود ولی تا حال نتایج این سفر مشخص نیست و دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در این ولایت همچنان مسدود است.
از جانب دیگر، نوری افزود که ۵ مرکز ثبت‎نام رای‌دهنده‌ها در شهر غزنی نیز به دلیل تمام شدن مواد ثبت‎نام از سه روز بدین‎سو غیرفعال شده است.
اين در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات چند روز پیش اعلام کرد که برای انتخابات آینده، هر ولایت یک حوزه انتخاباتی خواهد بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد