خبرهای داخلی

152
۸ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

وزیر خارجه افغانستان در سیزدهمین نشست همکاری‌های اقتصادی منطقوی شرکت می‌کند

قرار است، صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجه دولت افغانستان، در رآس یک هیات ارشد دولتی برای اشتراک در نشست همکاری‌های اقتصادی منطقوی عازم پاکستان گردد.
مقام‌های پاکستانی، می‌گویند که، سیزدهمین نشست همکاری‌های اقتصادی منطقوی هفته آینده در اسلام‌آباد برگزار خواهد شد.
سرتاج عزیز، مشاور روابط بین‌الملل صدر اعظم پاکستان، دیروز در نشست خبری در اسلام‌آباد گفت که، قرار است در حاشیه این نشست با وزیر خارجه افغانستان دیدار و در مورد ایجاد میکانیزم مبارزه علیه تروریزم بیشتر گفتگو کند.
او، علاوه کرده که، تروریزم دشمن مشترک افغانستان و پاکستان می‌باشد و به همین دلیل هر دو طرف توافق کرده‌اند که در راستای مبارزه با این پدیده به گونۀ مشترک کار کنند.
عزیز، تاکید دارد که، اسلام‌آباد، پیشنهادات‌اش در مورد ایجاد این میکانیزم را به کابل فرستاده و در صورتی‌که مورد قبول افغانستان قرار گیرد، در حاشیه نشست همکاری‌های اقتصادی منطقوی روی آن توافق حاصل خواهد شد.
این در حالیست که، پس از وقوع چندین حمله انتحاری و انفجاری در برخی ایالت‌های پاکستان روابط میان کابل و اسلام‌آباد بیشتر پر تنش شد و هر دو طرف فهرست از افراد را که تروریست می‌خوانند جهت سرکوب به یک‌دیگر فرستادند؛ اما دولت افغانستان وجود افراد مربوط به گروه‌های تروریستی در خاک‌اش را که منافع پاکستان را هدف قرار دهند، به شدت رد کرده‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد