خبرهای داخلی

258
۳ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

در جریان سه ماه ۲۳۰ نفر به ظن قاچاق مسکرات و مواد مخدر گرفتار شده‎اند

پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله در جریان سه ماه اول امسال ۲۳۰ نفر را به ظن دست داشتن در قاچاق مسکرات و مواد مخدر گرفتار کرده است.
مسوولان مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر، با اعلام این خبر می‎گویند که این ۲۳۰ نفر در قالب ۱۸۶ دوسیه به این مرکز معرفی شده‎اند.
براساس اعلام مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر، در میان این افراد، سیزده زن، دو تبعه خارجی و نه مامور خدمات عامه دولت نیز شامل اند.
خالد موحد، سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر، روز یک‎شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که به صورت مجموعی از نزد این افراد، بیش از ۷۹ هزار و ۳۹۰ کیلوگرام هیرویین، مورفین، تریاک، چرس، شیشه و مواد کیمیاوی جامد به دست پولیس افتاده است.
پولیس همچنان از نزد این قاچاقچیان بیش از ۳ هزار و ۳۵۷ لیتر مشروبات الکولی، ۶ هزار و ۱۵۹ قرص تابلیت روانگردان “کی” و ۶۵۵ لیتر تیزاب به دست آورده است.
به گفته موحد، پولیس ۶۰ عراده واسطه نقلیه، یک عراده موترسایکل، ۲۹۳ سیت موبایل همراه و هشت میل سلاح این افراد را مصادره کرده است.
همچنان بیش از ۲۳۷ هزار افغانی پول نقد و ۵ هزار دالر امریکایی از نزد این افراد به دست پولیس افتاده است و پس از مصادره به بانک ملی تحویل شده است.
محاکم ابتدایی و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر، در جریان سه ماه نخست امسال، ۱۷۹ نفر به شمول یک زن را در پیوند به ۱۳۶ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از یک تا بیست سال زندان، محکوم به جزا کرده‎اند.
همزمان هشت تن از افراد مظنون به قاچاق مسکرات و مواد مخدر به شمول سه زن و یک افسر نظامی از محکمه ابتدایی و ۲۴ نفر به شمول یازده تن از ماموران خدمات عامه دولت از محکمه استیناف این مرکز برائت حاصل کرده‎اند.
براساس اعلام مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر، در سه ماه پایانی سال گذشته، ۲۱۸ نفر در قالب ۱۷۷ دوسیه به ظن دست داشتن در قاچاق مسکرات و مواد مخدر به این نهاد معرفی شده بودند.
در میان آن‎ها هفت مامور خدمات عامه دولت، شش زن و دو تبعه ایرانی شامل بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد