خبرهای داخلی

۲۱ دلو ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی‌زاده

در تشکیلات نظامی ولایت بلخ، تغییر وارد شده است

مسوولان محلی بلخ، از بیشترشدن تشکیلات نظامی نیروهای امنیتی در این ولایت خبر داده‌اند.
آنان می‌گویند، قرار است در روزهای نزدیک، شش حوزه‌ی امنیتی پولیس و دو قطعه امنیتی پولیس و امنیت ملی در تشکیل نیروهای امنیتی این ولایت اضافه گردد.
در همین حال، والی بلخ از دست‌آوردهای نیروهای شامل در عملیات شاهین ۲۲۱ در ساحات ناامن این ولایت خبر داده می‌گوید، نیروهای شامل در این عملیات توانسته‌اند طی روزهای اخیر ده‌ها روستا را از وجود مخالفان مسلح دولت پاک‌سازی نموده و خسارات هنگفت جانی و مالی به مخالفان مسلح دولت وارد نمایند.
محمد اسحق رهگذر؛ والی بلخ می‌گوید، نیروهای تازه‌وارد برای بهترشدن وضعیت امنیتی در این ولایت اثرگذار بوده و قرار است این نیروها در روزهای آینده فعالیت‌های خود را آغاز نمایند.
وی می‌افزاید، فساد در نهادهای امنیتی این ولایت وجود داشته و قرار است تغییرات بزرگ در تشکیلات پولیس و امنیت ملی این ولایت وارد گردد.
آقای رهگذر افزود، هشت ولسوالی ولایت بلخ در تهدید بلند امنیتی قرار داشته و نیروهای شامل در عملیات شاهین ۲۲۱ مصروف درگیری با مخالفان مسلح دولت در این ساحات‌اند.
از سویی هم، شمار باشنده‌گان شهر مزارشریف، راه‌اندازی این عملیات‌ها را برای بهترشدن وضعیت امنیتی ولایت بلخ اثرگذار ندانسته و می‌گویند، این عملیات‌ها امنیت کوتاه‌مدت را در ولسوالی‌های ناامن به وجود آورده و مقام‌های امنیتی برنامه‌ی درازمدت برای تامین امنیت این ولایت ندارند.
والی بلخ می‌پذیرد که در سه ماه اخیر ناامنی‌ها در ولسوالی‌ها و سطح شهر مزارشریف به شدت افزایش یافته و نیروهای امنیتی موجود در این ولایت، توان تامین امنیت این ولایت را ندارند.
وی می‌افزاید، از این رو مسوولان محلی بلخ، همواره این مشکلات را با مقام‌های امنیتی کشور در میان گذاشته و از آنان در خواستار کمک شده‌اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد