خبرهای داخلی

367
۲۲ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: اسحق اکرمی

در بامیان ۱۴ مورد شکایت علیه نامزدان انتخابات ثبت شده است

مسوولان دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بامیان می‎گویند که از زمان اعلام فهرست نهایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه تاکنون ۱۴ مورد شکایت علیه نامزدان انتخابات در این ولایت به ثبت رسیده است.
محمدهادی امیری، رییس دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بامیان، می‎گوید که ۹ مورد از این شکایات مربوط به زمان پیش از شروع مبارزات انتخاباتی است و ۵ مورد دیگر آن در جریان مبارزات انتخاباتی در این دفتر ثبت شده است.
وی علاوه کرد که به تمامی این شکایات رسیدگی صورت گرفته است و وضع جریمه نقدی، صدور اخطاریه، محروم ساختن از کمپاین و توصیه از اقداماتی است که دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در بامیان در برابر این نامزدان اعمال کرده است.
امری گفت که ۳ تن از این نامزدان برای مدت ۳ تا ۵ روز به خاطر تخلفات انتخاباتی و وجود شکایات علیه شان، از انجام مبارزات انتخاباتی محروم شده‎اند.
به گفته او، هر باشنده بامیان که علیه هر یک از نامزدان انتخابات ولسی جرگه شکایت ثبت کند، نام و مشخصات وی محفوظ خواهد ماند و به شکایاتش رسیدگی صورت خواهد گرفت.
در ولایت بامیان ۴۰ نفر به شمول ۱۱ زن خود را در انتخابات ولسی جرگه نامزد کرده‎اند که از این میان یک نفر آن‎ها انصراف داده است.
براساس آمار کمیسیون مستقل انتخابات، در بامیان بیش از ۱۶۷ هزار نفر برای شرکت در انتخابات ۲۸ میزان ثبت‎نام کرده‎اند که ۵۱ درصد آن‎ها را زنان تشکیل می‎دهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد