اخبار ولايات

1120
۱ دلو ۱۳۹۵
نویسنده:

در بادغیس ۱۳۳ واقعه‎ی خشونت علیه زنان ثبت شده است

رییس امور زنان ولایت بادغیس می‎گوید که میزان واقعات خشونت در برابر زنان در این ولایت، در دو سال اخیر، ثابت بوده است.
زرغونه شیرزاد، با بیان این که امسال ۱۱۳ واقعه‎ی خشونت علیه زنان در این ولایت ثبت شده است، تصریح کرد که آن‎ها سال گذشته نیز آمار مشابهی را در این خصوص به ثبت رسانده بودند.
خانم شیرزاد در گفتگویی که امروز با کلید داشت، افزود که واقعات خشونت در برابر زنان در ولایت بادغیس، عمدتاً شامل لت و کوب زنان و امتناع شوهران شان از پرداخت مهریه و عدم دسترسی آن‎ها به حق میراث می‎شود.
وی گفت که امسال بر خلاف سال‎های گذشته، موارد قتل زنان در این ولایت بسیار اندک بوده است. او اما آمار مشخصی در این مورد نداد.
رییس امور زنان ولایت بادغیس همچنان مدعی شد که برنامه‎ها و ورکشاپ‎هایی که آن‎ها برای ارتقای آگاهی عامه و مبارزه با خشونت علیه زنان اجرا و راه‎اندزی کرده‎اند، روی وضعیت زنان در این ولایت تأثیر مثبت گذاشته است.
خانم شیرزاد گفت به دلیل اثرگذاری و مفیدیت این برنامه‎ها و ورکشاپ‎ها، دست‎کم در دو ماه اخیر، میزان مراجعه‎ی زنان برای ثبت شکایت در این ریاست کم‎تر شده است.
این در حالی است که به تازگی یک دختر ۱۸ ساله به اتهام برقراری رابطه با یک پسر جوان در ولسوالی قادس این ولایت، از سوی خانواده‎اش تیرباران شده است.
محمدناصر نظری، عضو شورای ولایتی بادغیس، روز گذشته به کلید گفته بود که اکنون خانواده‎ی این دختر تلاش دارند تا پسر منظون به این رابطه را نیز گرفتار و از بین ببرند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد