جنوب

315
۱۴ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

در ارزگان ۴۴ سرباز اردوی ملی کشته شدند

مقام‎های محلی ارزگان می‎گویند که در حمله گروه طالبان به ولسوالی چنارتو – ی این ولایت ده‎ها سرباز اردوی ملی کشته شده‎اند.
گروه طالبان از سه روز به این‎سو حملات وسیعی را برای تصرف ولسوالی جنارتو در برابر نیروهای دولتی در این ولسوالی به راه انداخته است.
اخترمحمد، قوماندان امنیه‌ ولسوالی چنارتو، می‎گوید که صدها جنگجوی گروه طالبان در اطراف ولسوالی چنارتو جمع شده‎اند و قصد سقوط این ولسوالی را دارند.
به گفته وی، از شروع حمله طالبان به ولسوالی چنارتو تاکنون ۴۴ سرباز اردوی ملی کشته شده‎اند.
اخترمحمد ضمن متهم کردن مسوولان عالی‎رتبه نظامی به سهل‌انگاری در برابر حمله طالبان به ولسوالی چنارتو، گفت که از زمان شروع حمله تاکنون هیچ‎گونه کمک به نیروهای امنیتی و دفاعی در این ولسوالی صورت نگرفته است.
با این حال، محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی، تنها کشته شدن هشت سرباز اردوی ملی را در حمله گروه طالبان به ولسوالی چنارتو تأیید می‎کند.
همچنان محمدمعروف احمدزی، قوماندان امنیه ارزگان، می‎گوید که نه تن از سربازان اردوی ملی در حمله طالبان به ولسوالی چنارتو کشته شده‎اند.
گروه طالبان ادعا دارد که در حمله جنگجویان این گروه به ولسوالی چنارتو، پنجاه تن از نیروهای دولتی کشته شده‎اند و شماری از آن‎ها نیز از سوی این گروه اسیر شده‎اند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد