خبرهای داخلی

336
۳۱ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

دروازه‌های دو شرکت مسافربری در هرات بسته شد

در پی افزایش حوادث مرگبار ترافیکی در مسیر شاهراه هرات – کندهار، شماری از اعضای شورای لوی کندهار مقیم هرات با مسدود ساختن دروازه‎های دو شرکت مسافربری، خواهان تلاش مسوولان حکومتی و ترانسپورتی برای حفظ جان مسافران شدند.
عبدالجلیل سفیر، مسوول ارتباطات شورای لوی کندهار در هرات، به کلید گفت که در پی وقوع حادثه ترافیکی روز گذشته در مسیر شاهراه هرات – کندهار، آن‎ها تصمیم گرفتند تا دروازه‎های شرکت‎‎های ترانسپورتی “احمدشاه ابدالی” و “میوند وردک” را بسته کنند.
به گفته وی، در این حادثه ترافیکی نزدیک به پنجاه نفر کشته و زخمی شده‎اند.
سفیر تصریح کرد که موتر مسافربری نوع ۳۰۴ که روز گذشته با یک موتر باربری نوع تیلری در مربوطات فراه در امتداد شاهراه هرات – کندهار تصادف کرده است، متعلق به شرکت ترانسپورتی “میوند وردک” است.
او همچنان ادعا کرد که راننده‌های موترهای مسافربری، معتاد به مواد مخدر هستند و قوانین ترافیکی را رعایت نمی‌کنند.
سفیر گفت که مسوولان شرکت‌های مسافربری باید در مورد حوادث ترافیکی به ارگان‌های عدلی و قضایی پاسخ‎گو باشند.
اعضای شورای لوی کندهار هشدار می‌دهند در صورت عدم رسیدگی حکومت به مشکلات ترانسپورتی در مسیر شاهراه هرات – کندهار به اعتراضات مدنی شان ادامه خواهند داد.
اما نماینده شرکت ترانسپورتی احمدشاه ابدالی مسدود بودن دروازه این شرکت در هرات را رد می‎کند و می‎گوید که این خبر نادرست است.


دو سال پیش نیز به دنبال افزایش حادثات ترافیکی در امتداد شاهراه هرات – کندهار، شورای ولایتی هرات، دروازه شرکت مسافربری احمدشاه ابدالی را مسدود ساخته بود.
آن زمان هم شورای ولایتی هرات ادعا کرده بود که راننده‌های این شرکت از مواد مخدر استفاده کرده و قوانین ترافیکی را رعایت نمی‌کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد