خبرهای داخلی

145
۱ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

داوودزی: در مذاکرات صلح باید همه اقشار سیاسی و مدنی دخیل باشند


محمد عمر داودزی رییس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده خاص رییس جمهوری در امور اجماع منطقوی می گوید که محور اول مذاکرات صلح هیات امریکایی با گروه طالبان که خروج نیروهای خارجی و رهایی زندانیان این گروه بود به پایان رسیده است و قرار است محور اصلی این گفتگو ها که مذاکرات رو در روی این گروه با حکومت افغانستان می باشد در نشست بعدی دوحه مطرح گردد.
آقای داوود زی هم چنان تاکید نمود که در مذاکرات صلح با گروه طالبان، قشرهای سیاسی و مدنی افغانستان باید شامل باشند و اشتراک این اقشار در هماهنگی با حکومت صورت گیرد.
رییس دارالانشای شورای عالی صلح گفت که در مورد مذاکرات صلح با گروه طالبان و ایجاد یک اجماع ملی در این مورد لویه جرگه مشورتی در آینده های نزدیک برگزار خواهد شد و در این لویه جرگه خطوط سرخ مذاکرات صلح با طالبان مشخص خواهد شد.
آقای داوودزی هم چنان خاطر نشان ساخت که بخاطر تدویر لویه جرگه مشورتی، یک کمیته غیر دولتی متشکل از ۵۰ تن فعالان سیاسی و مدنی تشکیل یافته است و ۳۰ درصد زنان نیز در این لویه جرگه حضور خواهند داشت.
این گفته های رییس دارالانشای شورای عالی صلح در حالی ابراز می گردد که در این اواخر برخی از نهاد ها حامی حقوق زن از کمرنگ بودن نقش زنان در روند صلح شکایت داشتند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد