خبرهای داخلی

235
۱۲ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

داوودزی: ابهامات در روند مذاکرات صلح باید رفع گردد


شورای عالی صلح می گوید، ابهاماتی در روند گفتگوهای صلح وجود دارد که  در صورت عدم رفع این ابهامات، پیشبرد روند مذاکرات و تامین صلح در کشور نا ممکن است.

محمد عمر داوودزی رییس دارالانشای شورای عالی صلح طی یک کنفرانس خبری امروز (چهارشنبه) گفت که صلح در کشور در صورتی تامین می گردد که ابهامات در این زمینه رفع گردد.

به گفته داوودزی، نخستین ابهامی که باید رفع گردد این است که اهداف کشور های منطقه در افغانستان چیست و این کشور ها از افغانستان چه می خواهد.

داوودزی هم چنان افزود که کشورهای منطقه هرکدام منافع خود را در گفتگوهای صلح دارند و این باید مشخص گردد که آنان چه می خواهند.

رییس دارالانشای شورای عالی صلح هم چنان اضافه نمود که خواست طالبان نیز به عنوان یک ابهام در این روند مطرح است که آیا گروه طالبان امارت اسلامی می خواهند و یا در مشارکت با حکومت افغانستان می پردازند.

داوودزی هم چنان به خطوط سرخ مذاکرات صلح با طالبان اشاره نموده و افزود که قیمت صلح با طالبان باید مشخص گردد که صلح با این گروه با چه قیمتی باید صورت گیرد و این پرسش را در گفتگو ها  با اعضای جامعه مدنی می توان یافت.

قیمت مذاکرات با گروه طالبان در حالی مطرح می گردد که اعضای جامعه مدنی در کشور همواره از قربانی شدن دستاورد های ۱۸ ساله حکومت افغانستان در روند مذاکرات با گروه طالبان ابراز نگرانی کرده اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد