خبرهای داخلی

346
۱۳ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: ابدالی

خواست عبدالله از چین؛ پاکستان را وادار به همکاری در مبارزه با تروریزم کنید

رئیس اجرایی کشور در دیدار با نماینده خاص چین برای افغانستان و پاکستان از این کشور خواسته تا پاکستان را وادار به همکاری کند.

ریاست اجرایی با نشر خبرنامه ای گفته عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور امروز (دوشنبه، ۱۳ قوس) در دفتر کارش در قصر سپیدار با آقای دینگ شیجون نمایندۀ ویژۀ جمهوری مردم چین برای افغانستان و پاکستان دیدار کرد.

عبدالله با اشاره به دیدار و ملاقات‌اش با نخست‌وزیر چین در حاشیۀ کنفرانس شانگهای در سوچی روسیه گفت که خوشحالم که روابط دو کشور رو به گسترش می‌باشد.

دوکتور عبدالله عبدالله با بیان این‌که در گذشته نشست‌های مشترک با پاکستان هیچ نتیجه‌یی نداشته است، از نماینده چین خواست که اسلام‌آباد را متقاعد به از میان برداشتن پناه‌گاه‌های تروریستان و مراکز تجهیز و تمویل آن‌ها سازند.

نمایندۀ ویژۀ چین برای افغانستان و پاکستان گفت که آن‌ها در نظر دارند که نشست سه جانبۀ چین، افغانستان و پاکستان را به سطح وزرای امور خارجه برگزار کنند و در خصوص مذاکرات صلح و همکاری‌های منطقه‌ای و همچنان مبارزه با تروریسم بحث و گفت‌وگو کنند.

او ابراز امیدواری کرد که افغانستان در این نشست اشتراک کند.

رئیس اجرایی کشور با بیان این‌که افغانستان در نشست سه‌جانبه اشتراک خواهد کرد، افزود که امیدواریم چین پاکستان را وادار به همکاری در مبارزه با تروریزم و پروسۀ صلح در افغانستان کند.

مقام‌های افغان پیش از این بارها پاکستان را به عدم همکاری صادقانه در مبارزه با تروریزم و برقراری صلح در افغانستان متهم کرده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد