Uncategorized

۲۹ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

خلیلزاد: ما به دنبال یک توافق جامع هستیم


زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان گفته است، تا زمانی که در مذاکرات صلح روی همه موارد توافق صورت نگیرد، نمی توانیم بگوییم که توافقی در مذاکرات صلح بدست آمده است.

آقای خلیلزاد در صفحه تویتر خود نوشته است :”قسمیکه ما برای دور بعدی مذاکرات با طالبان آماده میشویم، قابل یاد آوری است که ما به دنبال یک توافق جامع هستیم؛ نه یک توافقنامه خروج.”

آقای خلیلزاد نوشته است که یک توافق جامع صلح شامل چهار بخش یعنی تضمین مبارزه با تروریزم، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، مذاکرات بین افغانی که منجر به حل و فصل سیاسی می شود و یک آتش بس جامع و دائمی می باشد و  این چارچوب مذاکراتی است که طالبان آن را قبول می کنند.

این در حالی است که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر روز گذشته در تویتی گفته بود که در مذاکرات صلح، امریکا پذیرفته است که تمام نیروهای خود را از افغانستان بیرون می کند و در آینده هیچ نوع مداخله نمی داشته باشد که این یک پیشرفت در مذاکرات است.

قرار است زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان، در آینده های نزدیک برای هفتمین دور با نمایندگان طالبان در قطر گفتگو نماید.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد