خبرهای داخلی

91
۱۳ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

خلیلزاد: زنان باید در مذاکرات صلح سهم داشته باشند


زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، بعد از ظهر روز گذشته با نمایندگان ولایتی شبکه زنان افغان در مورد اشتراک زنان در روند صلح افغانستان بحث و تبادل نظر کرده است.
آقای خلیلزاد در صفحه تویتر خود نوشته است :” در صحبت با نمایندگان شبکه زنان افغان در مورد موضوعات مختلف از جمله اشتراک هیاتی از زنان در مذاکرات صلح با طالبان بحث صورت گرفت.”
آقای خلیلزاد هم چنان تاکید نموده است که زنان باید در روند مذاکرات صلح سهم داشته باشند و در مورد آینده شان تصمیم بگیرند.

آقای خلیلزاد هم چنان در تویتر خود نوشته است که وی با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه دیدار نموده و در مورد حمایت جامعه جهانی از مذاکرات بین الافغانی صحبت نموده است.
نماینده ویژه وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان هم چنان در تویت دیگر خود نوشته است که وی با حکمت خلیل کرزی و عمر ذاخیلوال نیز روز گذشته دیدار داشته و در مورد اشتراک نهاد های جامعه مدنی ، جوانان و زنان در روند صلح بحث داشته اند.
گفتنی است که آقای خلیلزاد با عبدالرب رسول سیاف رهبر جهادی نیز دیدار داشته و در مورد قدم های بعدی مذاکرات صلح و تشکیل یک تیم مذاکره کننده واحد گفتگو نموده است.
آقای سیاف در این دیدار خود تاکید نموده است که رهبران غیر طالب بشمول رهبران حکومتی باید در مذاکرات صلح با طالبان حضور داشته باشند.
این در حالی است که آقای خلیلزاد در جریان ششمین سفر خود به کشور های منطقه شب یکشنبه به کابل رسید و دیدار هایش را به گونه رسمی با مقامات افغان صبح روز دوشنبه آغاز نمود.

 

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد