خبرهای داخلی

251
۸ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

خلیلزاد: بحث در مورد اداره موقت، از صلاحیت من نیست


زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان نا وقت شب گذشته در دیدار با محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور گفته است که تشکیل اداره موقت یک موضوع نادرست است ومطرح نمودن این بحث از صلاحیت من نیست.
خلیلزاد در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته است، جزییات مذاکره با گروه طالبان در قطر را با رییس جمهوری شریک ساخته و گزارش های نشر شده در مورد بحث روی اداره موقت را نادرست خواند.
به گفته خلیلزاد در مورد آینده نظام افغانستان در مذاکرات شش روزه قطر هیچ گونه بحث صورت نگرفته است.
خلیلزاد هم چنان علاوه نموده است که در این مذاکرات در مورد آتش بس با گروه طالبان بحث صورت گرفت؛ اما تا کنون کدام پیشرفتی نداشته است.
نماینده ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان، خاطر نشان ساخته است که در دیدار با نمایندگان طالبان، تاکید شده است که یگانه راه تامین صلح پایدار در افغانستان مذاکرات بین الافغانی می باشد.
او هم چنان اضافه کرده است که خواست گروه طالبان خروج نیروهای خارجی از افغانستان است؛ اما تا کنون مقامات امریکایی در این مورد به کدام فیصله نرسیده است. و هرگاه تصمیمی در رابطه به خروج نیروهای خارجی از افغانستان گرفته شود در هماهنگی با حکومت افغانستان اتخاذ خواهد شد.
این در حالیست که برخی رسانه های خارجی گزارش های را از موضوعات بحث شده در مذاکرات قطر میان نمایندگان گروه طالبان و امریکا همگانی ساخته بود که یکی از آن موارد،بحث روی تشکیل اداره موقت در افغانستان بود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد