خبرهای داخلی

۱۵ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

خلیلزاد با مقامات اروپایی در برلین دیدار کرد

زلمی خلیلزاد نماینده خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان در ادامه سفر هایش در چارچوب هفتمین سفر خود بخاطر گفتگوهای صلح روز گذشته با شماری از مقامات اروپایی در برلین دیدار نموده است.

آقای خلیلزاد در صفحه تویتر خود نوشته است که در این دیدار در مورد نشست اسلو و مذاکرات بین الافغانی که قرار است به میزبانی آلمان و قطر برگزار شود، بحث نموده اند.

وی در ادامه نوشته است ، در این سفرش با مارکوس پوتزیل نمایند خاص آلمان برای افغانستان و شماری دیگر مقامات اروپایی دیدار نموده و بیشتر روی مذاکرات بین الافغانی که منجر به یک نقشه راه سیاسی شود، تمرکز نموده اند.

در همین حال رولاند کوبیا، نماینده‌ی خاص اتحادیه‌ی اروپا برای افغانستان نیز از آغاز مذاکرات بین الافغانی و تامین صلح  در افغانستان ابراز خوشبینی نموده و افزوده است که مذاکرات بین الافغانی در اولویت قرار دارد.

زلمی خلیلزاد نماینده خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان هفتمین دور سفر خود را هفته گذشته آغاز کرد. در این سفرخلیلزاد به کشورهای پاکستان، بلجیم، آلمان، قطر و امارات متحده عربی و با طالبان نیز در دوحه پایتخت قطر دیدار و گفتگو خواهد کرد.

هدف از این سفر آقای خلیلزاد ادغام کشورهای منطقه، افغانستان و جهان پیرامون مذاکرات صلح و نهایی سازی چارچوب صلح دو جانبه خوانده شده است.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد