غرب

85
۱۵ حوت ۱۳۸۸
نویسنده:

خسارات فراوان مالی در نتیجه بارنده گی ها در هرات

کلید * پانزدهم حوت ۱۳۸۸

بر اثر بارنده گی شب گذشته در ولایت هرات ده ها منزل مسکونی تخریب و هزاران جریب زمین زراعتی از بین رفت.

ولسوالی های انجیل، چشت، گلران، شیندند، ادرسکن، زنده جان ، غوریان، پشتون زرغون و اوبه ولایت هرات از جمله مناطقی هستند که بیشترین خسارات ناشی ازاین حادثه طبیعی را متقبل شدند.

عبدالحمید مبارز حمیدی رئیس مبارزه با حوادث طبیعی در ولایت هرات می گوید، در قریه اسحق سلیمان ولسوالی انجیل ۵۰ منزل خساره دیده که ۱۵ منزل مسکونی آن کاملا فروریخته است.

وی افزود در سایر ولسوالی های نامبرده باغها و کاریزهای موجود در آن مناطق نابود شده و بیش از دو هزار جریب زمین زراعتی خسارت دیده است.

آقای حمیدی خاطر نشان کرد، در جریان بارنده گی شب گذشته که برای چند ساعت ادامه داشت مواشی مردم نیزهلاک شدند.

گفته میشود مقام رهبری هرات نشست اظطراری را در این زمینه تشکیل دادند تا به آسیب دیده گان این حادثه طبیعی کمکهای فوری شود.

این درحالیستکه باشنده گان محل دولت را متهم به بی توجه ای در این زمینه می کنند.

آنها میگویند دولت باید قبل از وقوع حادثه در ساختن پل ها و بندهای آب گردان اقدام میکرد تا از بروز همچو واقعات احتمالی جلوگیری میشد.

ولی مسؤلین ریاست مبارزه با حوادث طبیعی در هرات میگویند عدم بودجه کافی و امکانات مناسب از جمله مشکلاتیست که آنها در گذشته با آن مواجه بودند.

این در حالیست که اخیرا” نماینده گی وزارت خارجه ایتالیا در افغانستان حدود ۳ میلیون یورو برای جلوگیری از حوادث طبیعی به بخش واقعات اظطراری ولایت هرات اختصاص داده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد