خبرهای داخلی

573
۲ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: حسینا عظیمی

حیف و میل گسترده در پروژه شهرک معلمین ولایت هرات

دوسیه فساد در شهرک معلمین ولایت هرات به سارنوالی فرستاده شد.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که بررسی‌های هیات حقیقت یاب در مورد شهرک معلمین این ولایت نشان می‌دهد که از ۱۳۸۱ به این سو، تخلفات جدی در این شهرک صورت گرفته است.

به گفته آقای فرهاد، این تخلفات شامل حیف و میل شدن حدود ۹۰ میلیون افغانی و رفتن به حساب اشخاص، توزیع زمین‌ها به افراد غیرمستحق، ناقص بودن ۱۳ پروژه، عدم سرمایه‌گذاری مناسب و متفاوت بودن حساب‌های بانکی ریاست معارف، بانک ملی و د افغانستان بانک می‌باشد.

آقای فرهاد افزود: از سال ۱۳۹۵ دوسیه تخلفات در شهرک معلمین تحت پیگیری قرار داشته و اکنون برای اثبات این موارد، این دوسیه به سارنوالی فرستاده شده است.

سخنگوی والی هرات می‌گوید که در جریان بررسی افرادی قصد داشتند مانع این تحقیق شوند.

وی با اینکه نمی‌گوید این تخلفات در زمان کدام رییس معارف این ولایت صورت گرفته، اما؛ تصریح می‌کند، افرادی که در بخش اداری توزیع املاک و تثبیت افراد مستحق کار کرده و یا هم اکنون مصروف به کار اند؛ در این فساد دست داشته اند.

آقای فرهاد افزود که از جمله ۵ هزار جریب زمین اختصاصی به شهرک معلمین، یک هزار و ۵۰۰ جریب آن از سوی افراد غصب شده و متباقی زمین‌ها بر خلاف طرزالعمل وزارت معارف، توزیع شده است.

شماری از معلمان در ولایت هرات می‌گویند، با اینکه بیش از ۱۳ هزار افغانی را برای گرفتن زمین از شهرک معلمین به ریاست معارف پرداخت کرده‌اند، اما تاکنون نتوانسته اند زمین شان را متصرف شوند.

مبلغی که اداره محلی هرات گرفتن آن را خلاف طرزالعمل بیان می‌کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد