خبرهای داخلی

174
۲۹ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

حکومت و طالبان توافق کرده‎اند تا زندانیان همدیگر را آزاد کنند

حکومت و گروه طالبان توافق کرده‎اند تا زندانیان همدیگر را از زندان‎ها آزاد کنند.
هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری، روز دوشنبه/ ۲۹ اسد در یک نشست خبری اعلام کرد که این توافق به منظور ایجاد فضای اعتماد، برقراری آتش‎بس و شروع مذاکرات بین دو طرف صورت گرفته است.
چخانسوری افزود که حکومت از گروه طالبان خواستار تهیه فهرستی از افرادی شده است که این گروه تقاضای رهایی آن‎ها را از زندان‎های دولتی دارند.
او گفت که تا هنوز این فهرست از جانب گروه طالبان تهیه و به حکومت سپرده نشده است.
براساس اظهارات چخانسوری، حکومت تصمیم دارد تنها آن دسته از زندانیان گروه طالبان را که دیگر تهدیدی برای امنیت ملی کشور نیست، از بند رها کند.
این زندانیان به گفته او شامل افراد بیمار و کهن‎سال و همچنان کسانی می‎شوند که از سوی محاکم دولتی برائت حاصل کرده‎اند و یا مدت حبس آن‎ها به پایان رسیده است.
سخنگوی رییس جمهور همچنان با اشاره به اعلام آمادگی گروه طالبان مبنی بر رهایی شماری از افرادی که در زندان‎های این گروه به سر می‎برند، تأکید کرد که گروه طالبان باید این افراد را براساس فهرست مورد نظر حکومت از بند آزاد کند.
گروه طالبان روز یک‎شنبه اعلام کرده بود که به مناسبت عید سعید قربان شماری از افرادی را که در بند این گروه قرار دارند، آزاد می‏کند.
از جانب دیگر لوی سارنوالی روز یک‎شنبه براساس فرمان عفو رییس جمهور که در پانزدهم ماه جاری صادر شده بود، ۴۴۴ زندانی را از زندان پلچرخی آزاد کرده است.
حکومت می‎گوید که این افراد شامل زندانیان گروه طالبان نمی‎شوند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد