خبرهای داخلی

214
۱۶ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

حکومت در برابر هشدار طالبان مبنی بر جلوگیری از برگزاری انتخابات واکنش نشان داد

ریاست اجرائیه حکومت وحدت ملی در برابر هشدار امروز گروه طالبان مبنی بر جلوگیری از برگزاری انتخابات ولسی جرگه در کشور واکنش نشان داد.
امید میثم، معاون سخنگوی ریاست اجرائیه، در واکنش به این هشدار به کلید گفت که برگزاری انتخابات از خواسته‎ها و مطالبات عمده تمام شهروندان کشور است و همکاران بین‎المللی افغانستان نیز از این پروسه اعلام حمایت کرده‎اند.
میثم با تأکید بر اینکه انتخابات ولسی جرگه به صورت حتمی برگزار خواهد شد، افزود که تأمین بودجه انتخابات و امنیت این پروسه از مسوولیت‎های مهم حکومت است، که برنامه‎هایی نیز در این زمینه روی دست گرفته شده است.
او به تمامی مردم اطمینان داد که امنیت روز انتخابات در سراسر کشور تأمین خواهد شد و در این زمینه هیچ مشکلی به میان نخواهد آمد.
گروه طالبان امروز دوشنبه با ارسال اعلامیه‎ای به کلید به تمامی افرادش دستور داده است تا مانع برگزاری انتخابات در کشور شوند و تمامی کسانی را که برای برگزاری انتخابات مامور شده‎اند، هدف قرار دهند.
این گروه همچنان از مردم خواسته است با تمامی روندهای مربوط به انتخابات مقاطعه کنند و از نامزدان انتخابات نیز خواسته است از کاندیداتوری خود انصراف دهند.
گروه طالبان تأکید کرده است که انتخابات یک پروسه امریکایی است و برای اغفال افکار عمومی و تداوم اشغال این کشور در افغانستان روی دست گرفته است.
پیشتر گزارش شده بود که نمایندگان حکومت و گروه طالبان در عربستان سعودی برای بحث درباره امنیت انتخابات پیش رو با یکدیگر دیدار کرده‎اند.
این گزارش از جانب حکومت رد شده است.
انتخابات پارلمانی قرار است تا دوازده روز دیگر در ۲۸ ماه جاری میزان در سراسر کشور، به جز غزنی، برگزار شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد